Tylko twoimi oczami

Autorzy:
Valerie Bielen
Jarosław Bobrowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Prozami (2016)
IBUK Libra (2016)
Legimi (2016)
ISBN:
978-83-65223-44-9, 978-83-65223-52-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
3.0

Historia przejmującego spotkania na tle romantycznej scenerii Wenecji.
Alice prowadzi nudne życie w Teltow pod Berlinem. Wszystko się zmienia, gdy spontanicznie postanawia wyjechać do Wenecji. W dzień zajmuje się dziećmi państwa Scarpów i prowadzi ich dom, a nocami zwiedza fascynujące ją miasto. Podczas swoich wędrówek spotyka tajemniczego niewidomego mężczyznę, bogatego Amerykanina Tobię. Dzięki niemu jest zapraszana na wystawne bale i smakuje życia bogaczy. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość nowego znajomego. Nie może jednak przewidzieć, że jej życie znajdzie się przez tę znajomość w niebezpieczeństwie.
Książka o spełnianiu marzeń, miłości i nowym życiu. Niemożliwe? W Wenecji wszystko jest możliwe!
Agnieszka Pohl, Obsesyjna Biblioteczka
Ta powieść urzekła mnie swoim klimatem. Może głównie dlatego, że kocham Włochy ponad wszystkie inne miejsca na ziemi. Tym bardziej cieszę się, że mogłam do nich wrócić w tak niezwykłej opowieści.
Sylwia Winnik, Czas na Książki
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Sympatyczna powieść, która- mimo dość przewidywalnej fabuły- może uprzyjemnić niejeden wieczór szczególnie tym, którzy lubią klimat Włoch lub marzą o podroży do Wenecji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo