Zostawić Daringham Hall

Tytuł oryginalny:
Ruckkehr
Autor:
Kathryn Taylor
Tłumacz:
Agnieszka Hofmann
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2016)
ISBN:
978-83-7515-350-7, 83-7515-350-7
Autotagi:
druk
powieści
4.0 (2 głosy)

W Daringham Hall zapanował spokój. Ben realizuje plan przywrócenia majątkowi dawnej świetności. Kate odnajduje upragnione szczęście u boku Bena. Sielanka nie trwa jednak długo - nagle wybucha pożar, który trawi nie tylko rezydencję, ale i zaufanie między kochankami... Ben zamierza odejść, lecz jeśli to zrobi, w angielskiej posiadłości zostawi swoje serce. Czy będzie miał odwagę opuścić Daringham Hall na zawsze? Historia Bena i Kate trzyma w napięciu do ostatniej strony. Poznaj dalsze losy rodziny Camdenów, Petera, Tilly i innych mieszkańców Salter’s End w najbardziej dramatycznym romansie tego roku.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • POWRÓT DO DARINGHAM HALL cz. I • OCALIĆ DARINGHAM HALL cz. II • ZOSTAWIĆ DARINGHAM HALL cz. III • Typowa saga w klimacie wielkich angielskich posiadłości ziemskich, które skrywają niejedną tajemnicę. Saga z motywem zemsty, z tajemniczym spadkobiercą pałającym właśnie ową zemstą, dla której przybywa z Ameryki, by poznać ojca i resztę rodziny, by unicestwić ich za krzywdy wyrządzone kiedyś jego matce. Czy zemsty dokona? Czy może stanie się ratunkiem dla upadającej posiadłości? • Współczesność, w tej trylogii, miesza się z arystokratyczną atmosferą konwenansów, ale i też z grą pozorów. • Bohaterów cały tłum i jak to w życiu bywa są sympatyczni i okropne wiedźmy /babka/, są pracowici i nieroby, są lojalni aż do przesady i tak wymieniać by długo. • Całość to taka sobie sympatyczna, lekko napisana, o intrygującej fabule, z zemstą, lojalnością, kilkoma rodzinnymi tajemnicami i romantyczną nutą w tle. Do poczytania dla relaksu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo