Różowe babeczki

Autor:
Joanna Jagiełło
Ilustracje:
Marta Krzywicka
Wydawcy:
Saga Egmont (2019)
IBUK Libra (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo Egmont Polska (2016)
Wydane w seriach:
Poczytaj ze Mną
kryminał
Literacki Egmont
ISBN:
9788726128048, 978-83-281-1432-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
Więcej informacji...

W cukierni pani Hanny Bajadery można kupić najlepsze babeczki! Pewnego dnia ktoś podmienia składniki wypieków, przez co wyroby stają się niejadalne! Kto chce zrujnować dobrą sławę cukierni? To tajemnica, którą rozwiązać może tylko detektyw Lucjan Zagadka! W asyście swojej rezolutnej córki Lusi prowadzi śledztwo. Umiejętność dedukcji, logicznego myślenia i dociekliwość poprowadzą ich do sprawcy całego zamieszania! Pełną emocji historię ciekawie ilustrują zadziorne prace Marty Krzywickiej."Różowe babeczki" to książka z serii "Poczytaj ze mną", skierowana do dzieci w wieku 3-7 lat. Misją serii jest wprowadzenie dzieci w świat wiedzy o literaturze. Poprzez lekturę fascynujących opowieści najmłodsi czytelnicy poznają różne formy i gatunki literackie. Wspólne czytanie kształtuje w dzieciach nawyk sięgania po książki i pobudza wyobraźnię. Może być doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu wolnego!Seria "Poczytaj ze mną" wprowadza dzieci w świat literackich gatunków, form i konwencji. Zachęca do wspólnego czytania i przeżywania historii bohaterów. Najmłodsi czytelnicy poznają różne odcienie i barwy literatury od świata baśni i fantasy po powieści przygodowe i kryminalne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Do współpracy zaproszeni zostali znani i lubiani autorzy literatury dla dzieci oraz znakomici ilustratorzy. Wspólnie stworzyli serię, która może stanowić bardzo interesujące wprowadzenie w świat wiedzy o literaturze.Baśniowe historie wciągają dzieci w świat tradycyjnych motywów, od lat wykorzystywanych w kulturze. Powieści fantastyczne pobudzają wyobraźnię, a przygodowe pomagają w zrozumieniu otaczającego świata. Humor, którego nie brakuje, rozładowuje napięcie i stres, pozwalając zachować dystans do rzeczywistości. "Poczytaj ze mną" to doskonały start w podróży po świecie literatury, który jest wspaniałą zabawą dla całej rodziny!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kryminał dla dzieci? Dlaczego nie! Różowe babeczki to książka dla najmłodszych o charakterze zagadki kryminalnej. Co prawda nie ma w niej jakiejś spektakularnej zbrodni, ale akcja jest równie zaskakująca. W pewnej cukierni prowadzonej przez niejaką panią Bajaderę dochodzi do dziwnych wydarzeń. Komuś udało się zepsuć krem na jej słynnych babeczkach. Zamiast słodkiego lukru zostały okraszone jakąś ciastoliną. Kto zepsuł smakołyki i w jakim celu? Tę łamigłówkę postara się rozwiązać detektyw Lucjan Zagadka wraz ze swą rezolutną córką Lusi. Odkrycie winnych nie będzie wcale takie łatwe. Jednakże ogromna dociekliwość Lusi, a także jej racjonalne myślenie, spryt i niezawodna intuicja sprawią, że sprawcy tego okrutnego czynu zostaną ukarani. Różowe babeczki to niezwykle słodka opowiastka na pochmurne popołudnie. Jednocześnie uczy, bawi i rozwija wyobraźnię. Jest też jedną z wielu książeczek, które ukazały się w serii Poczytaj ze mną, mającej na celu wprowadzić młodego czytelnika w wielobarwny świat literatury. Zachęcamy zatem do sięgnięcia także po pozostałe publikacje z tego cyklu.
  • Lusia pomaga tacie, Lucjanowi Zagadce, w pracy. Jej ojciec jest detektywem. Gdy pewnego dnia zgłasza się do niego właścicielka cukierni, pani Bajadera, Lusia wyjątkowo angażuje się w sprawę. Okazuje się, że ktoś zepsuł krem na babeczkach. Zamiast słodkiego lukru jest na nich... ciastolina. Kto zepsuł smakołyki i dlaczego to zrobił? Czy zostawił odciski palców? A może to zemsta konkurencji? • Różowe babeczki Joanny Jagiełło to książka dla dzieci z serii Poczytaj ze mną. Dzięki temu cyklowi najmłodsi mogą wkroczyć w magiczny świat literatury i poznać przyjemność płynącą z czytania. W serii znajduje się osiem różnych gatunków jak przygoda, fantasy, baśń czy reportaż. Różowe babeczki to przekład kryminału. • Powieść jest urocza i zabawna. Lusia jest słodką dziewczynką, bardzo mądrą i domyślną. Angażuje się w swoją pracę i nieraz zaskakuje wiedzą dorosłych! Bez niej tata nie dałby rady rozwiązać zagadki babeczek. • Sama historia kryminalna też jest ciekawa. Nie jest przerażająca i zbyt skomplikowana, ale ma wszystko to, czego można odczekiwać po kryminale – przesłuchania, zbieranie dowodów, sprawdzanie odcisków palców i plakat z rysopisem poszukiwanej osoby. Są też podejrzani i dedukcja. A całość okraszona jest humorem i odrobiną ironii, którą mogą wyczuć dorośli, czytając z dziećmi. • Książeczka ma niewiele tekstu, ale jest on ładnie rozłożony na stronach, nie męczy wzroku, a duże litery pozwalają nawet najmłodszym odczytać to, co zostało napisane. Tekst wkomponowano między przesłodkie obrazki autorstwa Marty Krzywickiej. • Interesującym dodatkiem do lektury jest objaśnienie, czym jest kryminał. Wszystkie książki z tej serii posiadają krótki wstęp na temat danego gatunku. Ułatwia to dzieciom zrozumienie, z czym mają do czynienia. Nie jest to jednak encyklopedyczna definicja, a krótki tekst, przystępny i ładnie napisany, poparty przykładami. Na końcu książki znaleźć możemy mapy myśli obrazujące najważniejsze cechy każdego gatunku. Stworzono je ze słów, które kojarzą się z daną kategorią. Jest też część poświęcona najważniejszym ze słów z książki – na przykład hasło „podejrzani” zilustrowano odpowiednim obrazkiem, przez co szybko odgadujemy, co znaczy. • Różowe babeczki to ciekawa lektura, którą czyta się z przyjemnością. Jest zabawna i dobrze napisana. Bawiłam się przy niej świetnie, zapewne spodoba się też młodszym czytelnikom. Jeśli szukacie książeczki dla swoich pociech lub młodszego rodzeństwa, koniecznie poszukajcie tej lektury!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Joanna Jagiełło
Ilustracje:Marta Krzywicka
Tłumacz:Marta Krzywicka
Wydawcy:Saga Egmont (2019) IBUK Libra (2019) Legimi (2019) Wydawnictwo Egmont Polska (2016)
Serie wydawnicze:Poczytaj ze Mną kryminał Literacki Egmont
ISBN:9788726128048 978-83-281-1432-6
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna opowiadania proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo