Wioska morderców

Tytuł oryginalny:
Dorf der Mörder
Autor:
Elisabeth Herrmann ...
Tłumacz:
Wojciech Łygaś
Wydawcy:
Legimi (2019)
Prószyński i Spółka (2016-2019)
Wydawnictwo Prószyński Media (2016)
Wydane w seriach:
Sanela Beara
Duże Litery
ISBN:
978-83-8069-314-2, 978-83-8097-539-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0

Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie. Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny... I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Pewne sprawy muszą być trudne i skomplikowane, bo inaczej stają się bezwartościowe”. • Wendisch Bruch – mała miejscowość w Brandenburgii w Niemczech - wygląda na opuszczoną dawno temu. Kilkanaście domów, niewiele mieszkanek, które wolą milczeć i trwają tak od prawie dwudziestu lat. A jednak tajemnice wyjdą na jaw za sprawą młodej ambitnej policjantki Saneli Beara, która naraża się nie tylko na utratę pracy, ale też życia. Oraz młodego psychologa Jeremiego Saalera. • Pracownica ogrodu zoologicznego w Berlinie Charlotte Rubin – podejrzana o dokonanie dziwnej makabrycznej zbrodni zostaje aresztowana i to jej historia wydaje się tu najważniejsza, ale ona milczy. Wybitny psychiatra Gabriel Brock ma wydać opinię o jej poczytalności, ale nie jest to łatwe. A tymczasem do wioski morderców przybywają kolejne osoby, by rozwikłać tę historię i uporać się z przeszłością. • Opowieść zaczyna się od ujadania psów, rozwija się powoli ujawniając stopniowo kolejne warstwy makabrycznych zdarzeń aż do granic okrucieństwa, do jakiego może być zdolny człowiek. A stare kobiety milczą czekając aż ktoś inny coś powie… • Książka ujawnia ciemne strony ludzkiej natury, pokazuje, jaki wpływ na nasze życie ma przeszłość, rodzina i sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo dobry thriller, trzyma w napięciu do ostatniej strony i nie pozwala się oderwać. Czasem aż chciało się krzyknąć: Nie idź tam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Auraa
Opis
Inne tytuły:Das Dorf der Mörder
Autorzy:Elisabeth Herrmann Wojciech Łygaś
Tłumacz:Wojciech Łygaś
Wydawcy:Legimi (2019) Prószyński i Spółka (2016-2019) Wydawnictwo Prószyński Media (2016)
Serie wydawnicze:Sanela Beara Duże Litery
ISBN:978-83-8069-314-2 978-83-8097-539-2
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo