Pokalane poczęcia

Autor:
Natalia Rogińska
Wyd. w latach:
2016 - 2019
Wydane w seriach:
Duże Litery
Kobiety to czytają
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-8069-267-1, 978-83-8097-478-4
978-83-8069-367-1
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
Więcej informacji...
4.2 (6 głosów)

Bohaterowie, których łączy wspólny wątek - poczęcie człowieka. Każda z tych historii wychodzi poza wszelkie akceptowalne społecznie schematy, a zdarzenia zaskakują ich samych. Poznajcie pacjentki różowego gabinetu na Chmielnej: Gretę, która desperacko pragnie macierzyństwa, Michalinę, która posuwa się bardzo daleko, aby mieć dziecko, Adrianę, która maksymalnie medykalizuje proces poczęcia córki, Beatę, tradycyjną katoliczkę, która musi zmierzyć się z niebożymi realiami, Honoratę - ofiarę, oraz Agatę, która zachodząc w ciążę, bardzo wiele ryzykuje. Początki życia absolutnie niezgodne z wyobrażeniem ideału. Ciąże, które nie zawsze biorą się z obopólnej decyzji partnerów, nawarstwiają problemy, wiążą się z dużym ryzykiem albo obnażają dodatkowe okoliczności relacji przyszłych rodziców. A jednak z tych historii wynika coś dobrego - nowy start, nowe możliwości, nowa perspektywa, a przede wszystkim - nowe, kiełkujące życie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zaskakująco dobra. Bardzo zaintrygowało mnie opowiadanie o rodzinie, w której matka non stop i wbrew wszystkiego chodziła w ciąży. Zastanawia mnie jaki stosunek do macierzyństwa, ciaży czy aborcji ma autorka i co tak naprawdę przez to konkretne opowiadanie chciała nam przekazać. • Najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie, dokładnie pokazuje jaki los potrafi być przewrotny.
  • Piękna książka :)
  • Bardzo piękna i wciągająca książka,polecam :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Natalia Rogińska
Wydawcy:Legimi (2019) Prószyński i Spółka (2016-2019) Prószyński Media (2016) NASBI (2016) ebookpoint BIBLIO (2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Kobiety to czytają Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8069-267-1 978-83-8097-478-4 978-83-8069-367-1
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo