Ostatnia szansa

Tytuł oryginalny:
Fall from India Place
Autor:
Samantha Young
Tłumaczenie:
Ewa Cicha
Anna Cicha
Wydawcy:
Legimi (2018-2022)
Wydawnictwo Słowne (2018-2022)
Burda Publishing Polska (2014-2017)
Burda Książki (2014-2017)
Wydane w seriach:
On Dublin Street
ISBN:
978-83-7778-863-9, 978-83-7778-940-7
978-83-8053-270-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Hannah Nichols nie potrafi się uwolnić od bolesnej przeszłości i przyjąć tego, co niesie przyszłość. Po raz ostatni widziała Marca D'Alessandro pięć długich lat temu. Od dawna był miłością jej życia. Po niezwykłej nocy, gdy oboje ulegli pożądaniu, wyjechał ze Szkocji, zostawiając Hannah ze złamanym sercem. To, co stało się później w konsekwencji zniszczyło dawną, romantyczną dziewczynę ; dotąd nie zdołała się otrząsnąć z poczucia krzywdy i osamotnienia. Ucieczka od Hannah okazała się największą pomyłką Marca - przez lata żałował swojego zachowania. Gdy los zetknął ich znowu, postanowił walczyć i zdobyć kobietę swego życia, nie szczędząc wysiłku, by jej udowodnić, że powinni być razem. Kiedy wydaje się, że Marco zdołał przekonać Hannah o swojej miłości i o tym, że mogą zostać szczęśliwą parą, ona dowiaduje się o jego tajemnicy. Budzą się dawne upiory i zakorzeniony głęboko w jej sercu ból ożywa - sekret Marco rozdziela ich po raz kolejny... Young kunsztownie plecie fabułę, wypełniając ją momentami chwytającymi za serce i gorącymi łóżkowymi scenami, od których aż skrzy się w powieści Book Mood Reviews. Fanki romansu i niegrzecznych chłopców porzucą swoich ulubionych bohaterów dla Marca, który skupia na sobie uwagę w tej niesamowitej historii miłosnej.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jak wszystkie książki Samanty Young i ta jest świetna. To przyjemna kobieca literatura. Książka jest 4 częścią serii On Dublin Street. • cz. I Wbrew zasadom • cz. II Wszystkie odcienie pożądania • cz. III sztuka uwodzenia • cz. IV Ostatnia szansa • Cz. V Cofnąć czas • Z powodu braku opisów i numeracji tomów zaczęłam czytać od cz. IV , ale nic to nadrobię pozostałe. Ostatnia szansa opowiada o losach Hannah i jej wielkiej szkolnej miłości Marco. Po czułej nocy Marco nagle wraca do USA, żeby ponownie pojawić się w Szkocji w życiu Hannah. Po 4 latach, spotykają się na przyjęciu weselnym jej koleżanki. Oboje skrywają tajemnice, których wyjawienie może uzdrowić ich relacje. Przyjemna książka , czyta się ją jednym tchem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo