Jak wytresować kota?

Autor:
Dawid Ratajczak
Lektor:
Tomasz Bednarek
Wyd. w latach:
2015 - 2022
Wydane w seriach:
Jak wytresować kota? - Dawid Ratajczak
ISBN:
978-83-7915-133-2, 978-83-7915-622-1
978-83-7915-891-1, 978-83-8207-406-2
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
MP3
poradniki
Więcej informacji...
5.0 (5 głosów)

Czy kota można wyprowadzić na spacer?

Oczywiście! Jeśli tylko chcemy zmierzyć się z próbą prowadzenia na smyczy pługa (nawet ślad zostaje podobny).

Czy kota można wykąpać? Tak, tylko najpierw upewnijmy się (dwukrotnie!), że nie mamy innego wyjścia. Kąpiel kota to duże przedsięwzięcie. Tak duże, że zostaje na długo, jeśli nie na zawsze, w pamięci wszystkich w nie zaangażowanych. Jest to potem wspominane na przykład słowami: „A pamiętacie, jak kąpaliśmy kota w 2007?”. I wszyscy pamiętają.

Czy kota można odchudzić?

Tak, tylko spodziewajmy się efektu jo-jo (z dodatkowym jo). Co może doprowadzić do tego, że twój sierściuch będzie ścierał brzuchem kurz z podłogi, a psy zaczną uciekać na jego widok.

Tak więc jak wytresować kota? Autor, (ciężko) doświadczony właściciel dwóch futrzaków, odkrywa całą prawdę o tych uroczych zwierzętach!

*Uwaga! Osobom, które kota nigdy nie miały, część treści może się wydać niejasna, niezrozumiała, a nawet, o zgrozo, zabawna. Ale tylko do pierwszego kota.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tytuł jest prześmiewczy. Na samym początku autor odpowiada na niby pytanie zadane w tytule: NIE DA SIĘ. Nie da się wytresować kota. Kot może nauczyć się pewnych rzeczy, ale tresura nigdy nie da takich efektów u kota, jakie daje u psów.
  • Dawno się tak nie uśmiałam! • "Niektórzy myślą, że jedyna różnica między brakiem kota a posiadaniem go polega na tym, że coś włochatego leży sobie cichutko w kąciku i nikomu nie zawadza. O ile kot nie jest martwy, to jest to bardzo odległe od prawdy". • Właśnie! Osoba, w której życiu nieobecne są koty, może wziąć książkę Dawida Ratajczaka za przejaskrawioną; ba, pomyśli nawet, że autor wprostu silił się na dowcip, a sprawy, o których pisze, są celowo wyolbrzymione, by rozbawić odbiorcę. • Powiem Wam - nic z tych rzeczy! Ten, kto ma kota, ten WIE. Mieszkam aktualnie z dwoma małymi kotami, a wcześniej przez siedem lat towarzyszył mi inny przedstawiciel tego niesamowitego gatunku zwierząt i zapewniam - każde słowo w tym poradniku to najprawdziwsza prawda! • "Jak wytresować kota" to błyskotliwa, dowcipna - a jednocześnie w sposób naprawdę szczegółowy opisująca blaski i cienie wspó­łegz­ysto­wani­a z kotem - książka, którą mogę polecić każdemu miłośnikowi zwierząt.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Dawid Ratajczak
Lektor:Tomasz Bednarek
Ilustracje:Łukasz Libiszewski
Wydawcy:StoryBox.pl (2022) Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski (2015-2022) NASBI (2020) Heraclon International. Storybox.pl (2020) Legimi (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Heraclon International
Serie wydawnicze:Jak wytresować kota? - Dawid Ratajczak
ISBN:978-83-7915-133-2 978-83-7915-622-1 978-83-7915-891-1 978-83-8207-406-2
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania poradniki poradniki i przewodniki powieści proza publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo