Juniper Berry i tajemnicze drzewo

Tytuł oryginalny:
Juniper Berry
Autor:
M. P. Kozlowsky
Ilustracje:
Erwin Madrid
Tłumacz:
Anna Papiernik
Wydawca:
Wydawnictwo Esprit (2011)
ISBN:
978-83-61989-73-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0

Tytułowa bohaterka, jedenastoletnia Juniper, jest córką sławnych i uwielbianych przez publiczność państwa Berrych. Samotna w wielkim domu, obleganym dzień i noc przez tłumy fanów, pozbawiona towarzystwa rówieśników, dziewczynka spędza czas, pochłaniając kolejne książki, przyglądając się przez lornetkę niedostępnemu dla niej światu oraz zastanawiając się, co dzieje się z jej rodzicami, na przemian tryskającymi energią i cierpiącymi na niemoc twórczą. Pewnego dnia odkrywa, że za tym dziwnym zachowaniem kryje się mroczna tajemnica... Okazuje się, że rodzice bohaterki odnaleźli przejście do podziemnego świata, ukryte w starym, spróchniałym drzewie znajdującym się w otaczającym willę ogrodzie. Tam, w tajemniczej i przerażającej krainie, można kupić sobie spełnienie każdego marzenia, choć cena za nie może okazać się straszliwa... Mimo to Juniper - razem ze swoim pierwszym przyjacielem, Gilesem, chodzącym zestawem tików nerwowych - postanawia uratować swoich najbliższych. Czy dziewczynce uda się wygrać tę walkę? Czy jej przyjaźń z Gilesem przetrwa tę największą próbę? I czy sama Juniper zdoła oprzeć się przerażającej pokusie? (gildia.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Juniper zauważa, że jej rodzice stali się jakby "przymuleni". Jej uwagę zwraca drzewo, któremu dziwnie rozchyliły się korzenie. Czy uda jej się uratować rodziców?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Sowusia
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo