Bądź sobą:

wylecz swoje 5 ran

Tytuł oryginalny:
Blessures qui empêchent d'être soi-même
Autor:
Lise Bourbeau
Tłumacz:
Zofia Piątkowska-Wolska
Lektor:
Lena Schimscheiner
Wydawcy:
StoryBox.pl (2022)
Wydawnictwo Kos (2012-2020)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-7649-053-3, 978-83-7649-256-8
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
poradniki
4.0

Czy odnosicie czasem wrażenie że w swoim rozwoju wewnętrznym, stoicie w miejscu, że pewne sprawy które wydawały się Wam rozwiązane po raz kolejny nie dają Wam spokoju? By może szukacie wyjścia w złym miejscu. Kolejna książka Lise Bourbeau w sposób tak samo konkretny jak poprzednie wskazuje, iż wszystkie problemy zarówno o podłożu psychicznym, mentalnym jak i fizycznym biorą się z pięciu ran: odrzucenia, porzucenia, upokorzenia, zdrady i niesprawiedliwości. Dzięki szczegółowemu opisowi pięciu ran i masek które zakładamy aby ich nie widzieć możecie spróbować odkryć prawdziwe powody problemów z jakimi borykacie się w życiu. Dzięki tej książce dowiecie się też dlaczego tak bardzo różnimy się fizycznie. Książka ta pomoże wam rozpocząć proces ozdrowienia, który doprowadzi do celu jakim jest bycie sobą. Odkryjecie też niespotykane siły drzemiące w każdym z nas, które umożliwiają osiągnięcie życiowej pełni. Lise Bourbeau, jak zwykle, na końcu książki proponuję praktyczne wskazówki umożliwiające przekształcenie codziennych problemów w trampolinę umożliwiającą rozwój i uświadomienie sobie że w każdym za nas kryje się niezwyciężona moc kreacji [opis wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka, którą każdy powinien przeczytać. Odkrywa źródła naszych największych życiowych cierpień i masek, które nosimy na co dzień. • Cztery gwiazdki dlatego, że zabrakło rozwinięcia tematu, jak sobie z tym poradzić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo