Jutro zaświeci słońce

Autor:
Joanna Sykat
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2015)
IBUK Libra (2015)
Legimi (2015)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-7976-325-2, 978-83-7976-326-9
978-83-7976-352-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.0

Wyobraź sobie, że Twoja matka jest źródłem Twojego lęku i destrukcji. Wyobraź sobie, że jesteś zakładniczką rodzinnej tajemnicy. Anita marzy o byciu pisarką. Wspierana przez męża decyduje się na kolejne ważne kroki i zmiany w swoim życiu. Wspólnie kupują upragnione mieszkanie i powoli budują własny świat. Nie jest im jednak dane cieszyć się małżeństwem ani sukcesami. Despotyczna matka Anity, która od zawsze zaniżała jej poczucie wartości, starając się podporządkować sobie całkowicie córkę, wkracza ponownie do ich życia. Czy Anitę znajdzie siłę, żeby walczyć o swoje życie? Joanna Sykat pisze tak plastycznie, że łatwo sobie wyobrazić podobną relację z . własną matką. "Jutro zaświeci słońce" to książka, która wierci dziury w duszy, stawia niewygodne pytania i oczyszcza umysł. To jedna z tych książek, które chciałoby się przytulić do serca.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Moje pierwsze spotkanie z Panią Joanną Sykat. Powieść która pokazuje relacje między matką i córką oraz jaki one mają wpływ na ukształtowanie charakteru dziecka i jego dalszego życia.Zainteresował mnie opis na okładce. Jednak gdy zaczęłam książkę czytać szybko się rozczarowałam. Treść sama w sobie może jest i interesująca (destrukcyjny związek matki z córką) ale sposób napisania pozostawia wiele do życzenia. Zupełnie brak tu dialogów. Poza tym książka jest bardzo chaotyczna, bohaterka bardzo denerwująca przechodzi z jednego tematu na drugi, popada w dygresje. Wszystko to sprawia, że książkę tą ciężko się czyta i trzeba to robić naprawdę w ogromnym skupieniu. Na pewno nie jest to lektura,którą można czytać dla relaksu czy po ciężkim dniu. W skrócie – skłaniająca do refleksji historia ku przestrodze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo