Kundalini:

boska energia w twoim życiu

Autor:
Cyndi Dale
Tłumacz:
Martyna Chwaszczewska
Wydawca:
Studio Astropsychologii Janusz Nawrocki (2013-2021)
ISBN:
978-83-7377-593-0, 978-83-8171-747-2
Autotagi:
druk
ezoteryka
książki
poradniki
3.0

Energia Kundalini znana była od dawna jako niebiańska moc i sposób osiągnięcia oświecenia. Pomimo powiązania z boskością, jest ona równie ściśle połączona z czysto ziemskimi przyjemnościami. W skorzystaniu z niej pomoże Ci międzynarodowa ekspertka specjalizująca się w dziedzinie metod energetycznego uzdrawiania. Dzięki niej Twoje życie uzyska nową jakość zarówno na planie materialnym jak i duchowym. Kundalini znajdzie swoje zastosowanie w codziennych działaniach oraz prostowaniu niedoskonałości zdrowotnych. Pozwoli Ci odkryć nową jakość w związkach i zwiększy ilość zawodowych sukcesów. Narzędzia, jakie oferuje Autorka to między innymi tantra, mantry i praca z oddechem. Dzięki nim odkryjesz nowy wymiar spełnienia, radości i satysfakcji. Boska energia, boskie życie. [nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Cyndi Dale to ekspert w dziedzinie uzdrawiania ciała za pomocą energii. W swojej książce, wydanej przez Studio Astr­opsy­chol­ogii­ w 2013 roku, pt. „Kundalini” opisuje właśnie zjawisko energii. • Kundalini to energia życiowa, która ma możliwość poprawy zdrowia, samokontroli, polepszenia strefy seksualnej, a nawet zyskania pewności siebie. Dzięki niej możemy pozbyć się problemów, wzmocnić psychikę i lepiej zrozumieć własne potrzeby. Energia może przeniknąć każdą sferę naszego życia. Ma ona swój początek w Wedach, tantrze i wedancie. Gdy przepływa przez nas energia otwiera ona czakry, dając nam większe możliwości czerpania z niej. Możemy poczuć kundalini w różny sposób – poprzez mrowienie, swędzenie, skurcze mięśni… ważne, by zauważyć, że coś się zmienia w wykorzystać to. • Książka napisana jest dość prostym językiem. Posiada obrazki, które ułatwiają zrozumienie treści. Co bardzo pomocne – znajdują się w niej także różnego rodzaju tabelki i punkty, które zawierają najważniejsze informacje. To dobry zabieg, który odrywa czytającego od ciągłego tekstu i przenosi jego uwagę na inne formy zapisu. • Szata graficzna książki wymaga pochwalenia. Oprócz rysunków znajdziemy tu pięknie ozdobione numery rozdziałów, które umieszczono pionowo po prawej stronie tekstu. Każdy rozdział rozpoczyna również cytat, który został kursywą wydzielony od reszty tekstu. • Plus to zdecydowanie grafika i dodatkowe formy w treści. Warto też zwrócić uwagę ostatnie rozdziały – przypisy, bibliografię i o autorze. To bardzo dobre dopełnienie książki. Poza tym autorka czerpie swą wiedzę z tradycji m.in. indyjskiej, popiera wszystko znanymi od dawna przykładami (wiele uwagi poświęca czakrom, tłumacząc, czym są). • Minus to zdecydowanie język – czasem odnosiłam wrażenie, że jest on zbyt wzniosły jak na treść tej pozycji. Sama lektura do najłatwiejszych nie należy. Trzeba być uważnym podczas jej czytania. • Ogólnie książka jest dobrze napisana. Traktuje o temacie, który dla mnie osobiście jest dość nowy, mimo że ezoteryką interesuję się od jakiegoś czasu. Co prawda wiele rzeczy z książki znałam wcześniej, jednak samego pojęcia kundalini nigdy nie spotkałam. • Komu polecam? Zain­tere­sowa­nych­ ezoteryką. Jeśli chcecie coś zmienić w swoim życiu zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo