Wydajne aplikacje internetowe:

przewodnik

Autor:
Ilya Grigorik
Tłumacz:
Andrzej Watrak ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Helion (2014-20014)
NASBI (2014)
ebookpoint BIBLIO (2014)
ISBN:
978-83-246-8894-4, 978-83-246-8895-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...

Buduj wydajne aplikacje internetowe!

Aplikacje internetowe systematycznie wypierają swoje klasyczne odpowiedniki. Edytory tekstu, programy graficzne czy systemy CRM w wersji online nikogo już nie zaskakują. Coraz bardziej skomplikowane narzędzia dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej wymagają od deweloperów znakomitej znajomości protokołów HTTP, XHR, WebSocket i nie tylko. Dzięki tej wiedzy są oni w stanie tworzyć wydajne aplikacje, które spełnią oczekiwania użytkowników.

Ta książka to najlepsze źródło informacji poświęcone protokołom internetowym. Przygotowana przez inżyniera Google’a, odpowiedzialnego za wydajność, zawiera szereg cennych informacji, które pozwolą Ci ulepszyć Twoje własne aplikacje. W trakcie lektury dowiesz się, jak osiągnąć optymalną wydajność protokołów TCP, UDP i TLS oraz jak wykorzystać możliwości sieci mobilnych 3G/4G. W kolejnych rozdziałach zaznajomisz się z historią protokołu HTTP, poznasz jego mankamenty oraz sposoby rozwiązywania problemów. Zorientujesz się też w nowościach, jakie ma wprowadzić HTTP w wersji 2.0. W końcu odkryjesz, co mogą Ci zaoferować WebSocket oraz WebRTC, a dodatkowo poznasz skuteczne techniki strumieniowania danych w sieci Internet. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla każdego programisty tworzącego aplikacje internetowe!

Dzięki tej książce:

  • poznasz najlepsze techniki optymalizacji ruchu w sieci
  • wykorzystasz potencjał sieci bezprzewodowych oraz mobilnych
  • zaznajomisz się z historią protokołu HTTP i jego mankamentami
  • zobaczysz, jak nawiązać połączenie peer-to-peer za pomocą WebRTC
  • zbudujesz wydajną aplikację internetową

Poznaj niuanse pozwalające na zbudowanie szybkiej aplikacji internetowej!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ilya Grigorik
Tłumaczenie:Andrzej Watrak Lech Lachowski
Wydawcy:Wydawnictwo Helion (2014-20014) NASBI (2014) ebookpoint BIBLIO (2014)
ISBN:978-83-246-8894-4 978-83-246-8895-1
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo