Jeśli się odnajdziemy kotku

Autor:
Wioletta Sawicka
Wydawcy:
Legimi (2019-2023)
Prószyński Media (2015-2023)
Wydawnictwo Prószyński Spółka (2015-2023)
ebookpoint BIBLIO (2015)
Wydane w seriach:
Wyjdziesz za mnie kotku?
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (8 głosów)

Kontynuacja losów bohaterów „Wyjdziesz za mnie, kotku?” i „Będzie dobrze, kotku.Po rozstaniu z Patrykiem Anna nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Ciężko było jej odejść, ale jeszcze ciężej ponosić konsekwencje odejścia, bo przecież są dzieci, którym zburzyła stabilizację. Teściowa oskarża ją o egoizm, psują się też relacje z przybraną córką, Mają. Anna jest rozdrażniona, cierpi na bezsenność, czuje się winna. Jednak mimo że wciąż kocha Patryka, nie potrafi mu zaufać. Tak samo jak nie potrafi wybaczyć ojcu. Patryk wyjeżdża na Śląsk, aby w pracy szukać zapomnienia. W tym świecie pogubionych dorosłych pojawia się córeczka Małgosi – chichot złośliwego losu, który położy na drodze do szczęścia bohaterów jeszcze niejedną niespodziankę.Czym byłoby zdobywanie szczytów bez mozolnej wspinaczki na górę? Nie w szczycie cel, ale w drodze, którą trzeba pokonać, by go osiągnąć. Czasem wyboistą, usianą kamieniami, naszymi błędami, ale warto ją przejść, by poznać najgłębszy smak miłości. Wioletta Sawicka urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia pedagog, z pasji dziennikarka radiowa, prasowa i telewizyjna. Zawodowo realizuje się w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. O sobie wie jedno – że składa się z samych sprzeczności. Prywatnie szczęśliwa żona wciąż tego samego męża, matka bardzo dorosłego syna oraz dorastającej córki. Pasjami lubi czytać książki. Najlepiej kilka naraz. Autorka powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?” i „Będzie dobrze, kotku".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Co w niej znajdziemy? Wszystko! Miłość, zdradę, śmierć i szczęście, czyli? Prawdziwe życie. • Z ogromną przyjemnością czytałam tę część serii. Sięgnęłam po nią niezwłocznie po skończeniu „Będzie dobrze, kotku” i cieszyłam się ze swojego szczęścia, że miałam ją na półce. Dziwiłam się tylko, dlaczego tak późno się za cały ten cykl zabrałam. Kolejne perypetie Anny i Patryka wcale nie były nudne. Były pełne wzlotów i upadków, autorka wspaniale pokazała (przynajmniej w moim odczuciu) jak wygląda prawdziwe życie. Nie to, z kolorowych pism czy ognistych romansów. Możemy zobaczyć na własne oczy jak nied­opow­iedz­enia­ czy chore domysły potrafią zniszczyć nawet najpiękniejszą miłość i najtrwalsze przyjaźnie. Jeden błąd, którego odwrócić się już nie da, wpływa na całe nasze późniejsze życie. I co należy następnie zrobić? Przyznać się do porażki i zrujnować wszystko co się osiągnęło? Czy cierpieć w samotności i pozwolić aby wyrzuty sumienia nigdy nie odeszły i dręczyły cię ciągle? Przed takim wyborem została postawiona główna bohaterka. Jaką decyzję podjęła i w wyniku czego musiała ją podejmować? Tego dowiecie się już z książki. W „Jeśli się odnajdziemy, kotku” akcja toczy się jak na kolejce górskiej, nie ma ani chwili przerwy. Wychodzą na jaw kolejne tajemnice, Anna będzie musiała stawić czoła bólowi, ogromnemu bólowi, który wiąże się z jej odnalezionym ojcem. Tragedia łączy się ze szczęściem, uświadamiamy sobie, że życie jest ulotne. Kiedy zdaje nam się, że już wszystko się ułożyło i nic nie może się gorszego stać, los rzuca nam kolejne kłody pod nogi. Książka ta daje dużo do myślenia, jest porywająca i czyta się ją jednym tchem. Nie jest to tylko tzw. „wyciskacz łez”, to powieść pisana z pasją i całkowitym oddaniem przez autorkę. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś natrafię na tak dobrą literaturę. • Polecam każdemu, kto lubi powieści obyczajowe, które mają zaskakujące zakończenia, są czasem troszeczkę przewidywalne, ale niosą za sobą przesłanie, które wydaje mi się jest bardzo ważnym elementem budowania akcji i kreowania bohaterów.
  • Jeśli się odnajdziemy, kotku a więc zakończenie trylogii z kotkiem Wioletty Sawickiej. • W tej części naszych bohaterów Annę i Patryka czeka seria trosk i niepowodzeń oraz trudne pytanie czy pomimo przeciwności losu odnajdą się i będą szczęśliwi. • Anna zmęczona ciągłą zazdrością i nieufnością męża postanawia dać sobie czas na przemyślenia i odpoczynek od siebie. Jednak taka decyzja, gdy ma się dzieci również ich dotyczy i nie jest wcale łatwa. Maja postanawia pozostać z ojcem, a mały Adaś mieszka z mamą. Anna zmaga się również z nienawiścią i ogromnym żalem do Andrzeja oraz wrogością teściowej, która to synową obwinia o całe zło. • Również losy Gosi i Witka są dramatyczne, gdyż kobieta wyrzeka się swojej córeczki. Do tego praca w redakcji nie jest wcale tak wspaniała jak mogło się wydawać, czyli jednym słowem nieszczęścia chodzą parami. • Anna pomimo rozstania z mężem nie jest szczęśliwa, z nim jest źle, a bez niego jeszcze gorzej. Jakże mądre są tu słowa ojca Patryka "Jestem z pokolenia, w którym zepsute rzeczy się naprawiało, a nie od razu wyrzucało, jak teraz. Czasem taką naprawą dla związku jest czasowe separatio....Wszystko zależy od tego, do czego oboje dążą. Jeśli ku byciu razem, lepszemu poznaniu, zrozumieniu tej drugiej polówki, to pokonają kryzys. Nawet największy." • Czy Ani i Patrykowi uda się naprawić ich związek, czy wyjdą z tego kryzysu silniejsi? Czy pojawi się ktoś trzeci, kto zachwieje ich związkiem? Czy Anna wybaczy ojcu i będzie jego ukochaną Muszelką? Przeczytajcie sami. • Książka jak i dwie poprzednie części jest świetna. Najlepiej to jak jest napisana opiszą krótkie, a jakże trafne słowa autorki "unikała zawiłych zdań i kwiecistego stylu. Pisała tak, jak czuła, po prostu z głębi serca" . Moim zdaniem to właśnie jest największą zaletą tej jak i pozostałych książek autorki. • Autorka pokazuje nam całą gamę uczuć jaka dotyka bohaterów, od smutku i zniechęcenia poprzez złość i nienawiść aż po łzy szczęścia. Przecież właśnie takie emocje towarzyszą nam każdego dnia, takie sytuacje jak przedstawione mogą spotkać nas samych i przez to są one nam bliskie. Ta historia uzmysławia nam również jak cenne są relacje z najbliższymi oraz jak łatwo stracić coś istotnego, a za to jak trudno to później odnaleźć na nowo. • Jest jednak pewna wada tej powieści, a mianowicie że kończy ona niestety serię z kotkiem - wielka szkoda, gdyż polubiłam ich bardzo. • Jeśli zaczynacie czytać pamiętajcie, że może się przydać paczka chusteczek - zwłaszcza przy czytaniu listu Andrzeja do Anny, dla mnie jeden z najbardziej wzruszających momentów. • Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję autorce i zapraszam Was do polubienia profilu autorki Wioletta Sawicka • Pani Wiolu w zapowiedzi na okładce widziałam, że pracuje Pani nad kolejną książką czekam niecierpliwie - przeczytam z przyjemnością, zgłaszam się w ciemno na pierwszego ochotnika • Wszystkie użyte w recenzji cytaty są fragmentami "Jeśli się odnajdziemy, kotku"
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
magdalena.marciniak
Opis
Autor:Wioletta Sawicka
Wydawcy:Legimi (2019-2023) Prószyński Media (2015-2023) Wydawnictwo Prószyński Spółka (2015-2023) ebookpoint BIBLIO (2015)
Serie wydawnicze:Wyjdziesz za mnie kotku? Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8069-052-3 978-83-8069-751-5 978-83-8069-766-9 978-83-8295-364-0 978-83-7961-751-5
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo