Echa pamięci

Tytuł oryginalny:
Half forgotten song
Autor:
Katherine Webb
Tłumacz:
Olga Siara
Wydawcy:
Legimi (2014)
Wydawnictwo Insigis (2014)
Insignis Media (2012-2014)
ISBN:
978-83-63944-44-5, 83-63944-44-5
978-83-63944-44-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (4 głosy)

Anglia, rok 1937. Czternastoletnia Mitzy Hatcher wychowuje się samotnie w Blacknowle, wsi na wybrzeżu Dorset. Dla nieokrzesanej, odrzuconej przez lokalną społeczność dziewczyny przyjazd słynnego artysty Charlesa Aubreya, jego egzotycznej kochanki i ich córek na letnie wakacje jest niczym powiew świeżego powietrza. Jako muza Charlesa, Mitzy wchodzi w głęboką, trwałą relację z rodziną Aubreyów na trzy kolejne lata. Mitzy stopniowo zaczyna widzieć przed sobą przyszłość, o jakiej nawet nie marzyła. Rodzi się w niej potężna miłość, która ewoluuje razem z nią – niewinne uczucie przeradza się w obsesję, dziecinne zauroczenie ustępuje znacznie bardziej skomplikowanym emocjom. Upłynie blisko siedemdziesiąt pięć lat, zanim konsekwencje tej wielkiej namiętności ujawnią się w pełni dzięki młodemu właścicielowi galerii sztuki, zapatrzonemu w pośpiesznie naszkicowany portret i zdumionemu jego intensywnością. Próby rozwikłania tajemnicy obrazu zawiodą go do Blacknowle, gdzie odkryje prawdę o tamtych gorączkowych, letnich miesiącach sprzed kilkudziesięciu lat.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Od nieśmiałej i młodziutkiej dziewczyny po staruszkę z wielką tajemnicą. Jej wielką miłością życia był malarz Charles Aubrey, jako biedna i nielubiana przez rówieśników, poniżana i niekochana przez matkę, szuka odrobiny miłości i akceptacji. Poznając córki artysty ma możliwość zaistnienia. Po podróży do stron rodzinnych partnerki Charlesa z jego córkami, dochodzi do tragedii. Czy miłość jest winna? Do czego może doprowadzić zazdrość? • Niezwykle opisana historia życia Mitzy prostej dziewczyny o niezwykłej urodzie która sprowadza na nią uwagę człowieka który wkroczy w jej marzenia. Polecam.
  • To dobra lektura na wakacyjny leżak.Czyta się szybko, przyjemnie. Historia zaczyna się spokojnie, wręcz niewinnie, by z kolejną kartką nabierać rozpędu, coraz więcej wspomnień, niedomówień, tajemnic.Z jednej strony nie do końca pochwalałam postępowanie bohaterów: jakieś kłamstwa, uczucia tak silne, że prowadzą do obsesji, zdrady, ukrywanie morderczych uczynków, ale z drugiej strony czego byśmy nie zrobili dla milości?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo