Prawo Milenium: Złodziejska magia

Tytuł oryginalny:
Thief's magic
Autor:
Trudi Canavan ...
Tłumacz:
Izabella Mazurek
Wydawcy:
Legimi (2021)
Wydawnictwo Galeria Książki (2014-2021)
Wydane w seriach:
Prawo Milenium
Millennium's rule
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.6 (20 głosów)

To pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej trylogii "Prawo milenium". Przenosimy się do świata, w którym magia napędza rewolucję przemysłową. Student archeologii, Tyen, odkrywa w starym grobowcu księgę zwaną Vella, posiadającą zdolność odczuwania. Vella była kiedyś młodą czarodziejką zajmującą się introligatorstwem. Została jednak zamieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej pory zbiera informacje, między innymi wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów od czasów straszliwej wojny prawie nie używa się magii. Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią to okradanie aniołów. Dziewczyna wie jednak, że ma szczególny talent. Jeżeli tylko odważyłaby się zaryzykować gniew aniołów, pewien zdeprawowany człowiek chętnie wprowadzi ją w arkana tej sztuki. Tyena i Rielle czeka wiele niespodzianek. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Ani natura magii, ani obowiązujące w ich krajach prawa, ani nawet ludzie, którym ufają. (okł.)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jestem pozytywnie nastawiona do dalszych cześci. Ciekawie przedstawiony wstęp do dalszych części. Bardzwkurzające zakończenia części na które podzielona jest książka. Waar­tpoś­więc­enia­ kilku godzin na przeczytaanie.
  • Czekałem z niec­ierp­liwo­ścią­ i ... jestem nieco rozczarowany. Książka w podobnym klimacie jak poprzednie o magach ale jednak czuję pewien niedosyt. Czegoś w niej brakuje, czegoś magicznego a zarazem pomieszanie "nowoczesnej techniki" (aeroloty itp.) z baśniowością magii nie dało w moim odczuciu dobrego efektu. Poprzednie książki "łyknąłem" od razu ta niestety była trudniejsza do strawienia. Lecz jest to moja jak najbardziej subiektywna opinia.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Seria Prawo Milenium
Autorzy:Trudi Canavan Izabella Mazurek
Tłumacz:Izabella Mazurek
Wydawcy:Legimi (2021) Wydawnictwo Galeria Książki (2014-2021)
Serie wydawnicze:Prawo Milenium Millennium's rule
ISBN:978-83-64297-22-9 978-83-64297-23-6 978-83-66173-38-5 978-83-6497-22-9 978-83-6497-23-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo