Zwiadowcy:

Królowie Clonmelu

Inne tytuły:
Zwiadowcy Cz.8
Autor:
John Flanagan
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Wydawca:
Wydawnictwo Jaguar (2011)
ISBN:
978-83-7686-026-8
Autotagi:
druk
powieści
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu - Katalog księgozbioru
5.0 (3 głosy)

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom, ale, jeśli będzie walczył samotnie, upadnie. Will, Halt i Horace wyruszają na Wschód, by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii? [empik.com]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ku wielkiemu zdziwieniu Willa, Halt nie pojawia się na dorocznym Zlocie Zwiadowców. Okazuje się, że musiał wyruszyć do Sisley, by sprawdzić pogłoski na temat niepokojących wydarzeń na zachodnim wybrzeżu. Fatalne nowiny, jakie przywozi Halt, nie nastrajają optymistycznie… • Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się w Hiberni, którą od Araulenu dzieli zaledwie wąska cieśnina. Pięć z sześciu hibernijskich królestw zostało już podp­orzą­dkow­anyc­h Tennysonowi, przywódcy groźnej sekty. Jeśli uda mu się opanować ostatnie z nich, Clonmel, bezpieczeństwo Araulenu będzie zagrożone. Will, Halt i Horace wyruszają na Zachód, by przekonać słabego króla Clonmelu do walki. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób mogą one wpłynąć na sytuację w Hiberni?
    +2 trafna
  • Halt nie pojawia się na zlocie. Okazuje się że w królestwie Clomnel dzieją się dziwne rzeczy. Will, Horacy oraz Halt wyruszają by zbadać tą sytuacje. Będzie to spotkanie po latach dwóch braci.
  • Zwiadowcy to niesamowita seria, nawet nie wiem kiedy przeczytałam te 8 tomów. Uwielbiam ten lekki styl autora, świetne dialog, przy których trudno się nie uśmiechnąć. Choć seria jest skierowana do młodzieży, to myślę, że nawet starszy czytelnik, nie da rady, oprzeć się niesamowitej atmosferze książek. • Królowie Clonmelu, to jeden z lepszych tomów. Widać, że zarówno bohaterowie, jak i sam autor dojrzewają z każdą kolejną historią. Wreszcie mamy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o Halcie. • Jedyne nad czym ubolewam, to fakt, że nie ubłagalnie zbliżam się do końca przygody. Przygody, która tak pięknie opowiada o przyjaźni, odwadze, oddaniu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Karotka1516
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo