Smarki!

Autorzy:
Ann-Marie MacDonald
Alan MacDonald
Ilustracje:
David Roberts
Wydawcy:
Publicat S. A (2015)
Papilon - Publikat (2014)
Wydane w seriach:
Radek Szkaradek
ISBN:
978-83-245-2006-0
Autotagi:
druk
książki
proza
4.0

Poznajcie Radka Szkaradka - chłopca z całym mnóstwem złych nawyków i szalonych pomysłów. W książce znajdziecie trzy zabawne historie z przygodami naszego wyjątkowego bohatera! Strzeżcie się jednak! Złymi nawykami można się zarazić! Seria "Radek Szkaradek" to zabawne, pełne niespodzianek opowieści idealne do samodzielnego czytania, adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat. W tym tomie: * Radek zostaje wylosowany jako osoba, która wręczy kwiaty wizytującej szkołę pani burmistrz. Wszystko idzie dobrze, ale na końcu Radek ma jej uścisnąć rękę i… Co uwieczni na zdjęciu fotograf? I co mają do tego kozy? * Klasa Radka jedzie na szkolną wycieczkę. Co za rozczarowanie! Okazuje się, że nie pojechali do zamku rycerskiego, tylko do zabytkowego dworu. Mimo to nasz bohater zrobi wszystko, by jego grupa nie przegrała z drużyną Wszystkowiedzącego Mikusia. Nawet gwizdnie stary nocnik… * Magiczny zestaw to źródło niezliczonych możliwości, ale i problemów. Kogo i w co zaczaruje Radek? I dlaczego znów zaprzyjaźni się z dżdżownicą?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pełna humoru książka, która zachwyca dzieci, a nieco przeraża dorosłych. Zabawne perypetie niegrzecznego Radka w przewrotny sposób uczą, jak NIE postępować.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo