Delirium

Tytuł oryginalny:
Delirium
Inne tytuły:
opowiadania
trylogia
Autor:
Lauren Oliver
Tłumacz:
Monika Bukowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Moon Drive (2015)
Wydawnictwo Otwarte (2011-2015)
MoonDrive (2012)
Wydane w seriach:
Moon Drive
Delirium - Laurem Oliver
Moon Drive - Wydawnictwo Otwarte
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (17 głosów)

Bestsellerowa opowieść o świecie, w którym [miłość] uznawana jest za groźną chorobę. Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć. Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość - choć może zabić - może też ocalić. Tom zawiera powieści "Delirium", "Pandemonium" i "Requiem" oraz opowiadania "Hana", "Annabel", "Raven i Alex".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niezwykła, podobna do książki "Rok 1984"
  • ​Książkę czytałam kilka lat temu, jednak nadal jest jedną z moich ulubionych. Przedstawiony świat jest zupełnie czymś nowym,innym. Historia stworzona przez autorkę jest ciekawa. Miłość jest chorobą, jednak bohaterka dostrzega, że różni się od innych, podważa zasady swojego świata. Sprzeciwia się obecnemu porządkowi , walczy o to w co wierzy. Ukazana została walka nie tylko o miłość, ale przede wszystkim o wolność. Polecam książkę każdej osobie kochającej fantastykę. Pozycja obowiązkowa dla osob szukających czegoś intrygującego, wciągającego od pierwszych stron.
  • Świetna cała seria. Polecam :)
  • Od dawna twierdziłam, że miłość to nic innego, tylko choroba. Wszyscy pukali się w czoło i patrzyli na mnie z politowaniem, co powoli zaczęło doprowadzać mnie do szału. W bibliotece trafiłam na „Delirium”, zaczęłam czytać i... Eureka! To jest to! Amor deliria nervosa, czyli najbardziej zdradliwa choroba świata. Uwielbiam tę powieść za to, że niby jest fantastyczna, a jednak ściśle nawiązuje do naszych realiów – wmawianie ludziom, kim powinni być, kontrolowanie, zastraszanie, kierowanie nimi jak pionkami. Czyż nie tak właśnie jest w naszym świecie? Tak, u nas nie chodzi o jedną chorobę. Nie chcą kontrolować jedynie naszych uczuć – pragną sterować całym naszym życiem. Ale dobra, odbiegam od tematu. Książka genialna, czytało mi się ją lekko i przyjemnie, chociaż czasami musiałam sobie zrobić drobną przerwę, żeby pójść i spokojnie użalać się nad życiem, ewentualnie narzekać na to, że znajduję się w trzeciej fazie delirii, nadmieniając, iż następna to nic innego jak niechybna śmierć. • Ta książka na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na miłość.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:opowiadania trylogia Requiem Pandemonium Alex Annabel Hana Raven
Autor:Lauren Oliver
Tłumacz:Monika Bukowska
Wydawcy:Wydawnictwo Moon Drive (2015) Wydawnictwo Otwarte (2011-2015) MoonDrive (2012)
Serie wydawnicze:Moon Drive Delirium - Laurem Oliver Moon Drive - Wydawnictwo Otwarte
ISBN:978-83-08-05495-6 978-83-7515-156-5 978-83-7515-370-5 978-83-7515-375-0 978-83-7515-153-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zasoby elektroniczne zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo