Błękitny labirynt

Autorzy:
Douglas J. Preston
Lincoln Child
Tłumacz:
Robert P. Lipski
Wydawca:
Burda Publishing Polska (2014-2015)
ISBN:
978-83-7778-952-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści
4.5 (2 głosy)

Dawno zapomniany sekret z przeszłości powraca, by zatruć życie agentowi Pendergastowi. Pewnego wieczoru na progu jego nowojorskiej rezydencji podrzucone zostaje ciało jego syna, będącego jednocześnie jednym z jego najgroźniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych przeciwników. W brzuchu zabitego znaleziony zostaje niezwykły błękitny turkus.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ponownie spotykamy się z agentem FBI Pendergastem i jego przyjaciółmi. Tym razem musi on zmierzyć się sekretem przeszłości swojej rodziny. • Wszystko zaczyna się od tego, że ktoś podrzuca pod drzwi jego domu zwłoki jego starszego syna (który był przeciwnikiem ojca). w tym samym czasie w muzeum znaleziono zwłoki jednego z pracowników, sprawę prowadzi porucznik - przyjaciel agenta FBI. • .... dwie z pozoru rożne sprawy a w efekcie powiązane ze sobą, jak każda powieść o przygodach agenta Pendergasta dużo akcji, ciekawych zwrotów akcji. • Kto lubi pozycje tych autorów znajdzie w tej powieści kolejną, fajną cześć przygód agenta FBI. • Na pewno książka nie nudzi, a wręcz przeciwnie bardzo szybko się ją czyta.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo