Lekko stronniczy:

jeszcze więcej

Autorzy:
Karol Paciorek
Włodek Markowicz
Wydawca:
Flow Books (2014)
ISBN:
978-83-240-2644-9
Autotagi:
druk
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu - Katalog księgozbioru
4.0

Wieść o tym, że Lekko Stronniczy duet Markowicz-Paciorek zamierza popełnić książkę krążyła po sieci od dłuższego czasu. Twórcy jednego z najpopularniejszych kanałów na You Tube na początku mieli jedynie pomysł i pożyczoną kamerę. Ich projekt ma dziś na YouTube 200 tys. obserwujących, 300 mln obejrzanych minut i kontrakty z największymi koncernami reklamowymi. O sobie nawzajem, o swojej przyjaźni, o polskim internecie i o tym, czego nie odważyli się powiedzieć w programie, napisali w książce. Oczywiście lekko stronniczej.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Po tę książkę zdecydowałam się sięgnąć ze względu na zbliżającą się premierę "Kropek" Włodka Markowicza, której jestem bardzo ciekawa. • Zapragnęłam poznać tego Włodka z przeszłości bo jak sam twierdzi bardzo się zmienił więc porównanie jego postaci na przełomie kilku lat może być ciekawe, choć niestety mam nieodparte wrażenie, że czytane przeze mnie strony zostały opanowane głównie przez postać Karola- może to kwestia ich charakterów. • Książka jest napisana w formie luźnego dialogu między panami jak i przeplatana ich monologami zawierającymi punkt widzenia i opinie na podjęte tematy. • Jak wiadomo pozycja ta powstała by przybliżyć czytelnikowi (głównie widzom jednego z najpopularniejszych kanałów na YouTubie "Lekko stronniczy") jak wyglądały kulisy powstawania programu, od czego wszystko się zaczęło i dać kilka cennych wskazówek dotyczących tworzenia na YT i nie tylko. • Panowie opowiadają o swojej przygodzie zaczynając od tego co robili przed poznaniem się kończąc na rozmowie o swoich planach na przyszłość. • W książce poruszone są też takie tematy jak: niebezpieczeństwa czyhające w sieci, plusy i minusy nagrywania na YT, hejterzy a konstruktywna krytyka a nawet Panowie na swoim przykładzie mówią jak zamienić "sławę" i zasięg do tak licznych odbiorców w pomoc charytatywną i zrobienie czegoś dobrego dla innych. • Książka została zakończona w bardzo fajny sposób bo Włodek i Karol postanowili napisać o sobie nawzajem kilka słów co wyszło im ciekawie. • Książka przypadła mi do gustu, czyta się ją lekko i szybko, miałam wręcz wrażenie, że jestem jej cichym uczestnikiem i przebywam w jednym pokoju z dobrymi znajomymi. • Polecam ją wszystkim, którzy znają kanał "Lekko stronniczy" ale i tym, którzy znają ze słyszenia choćby jednego z tych Panów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo