Rycerze Sycylii: Ludzie wiatru

Tytuł oryginalny:
Peuple du vent
Autor:
Viviane Moore ...
Tłumacz:
Justyna Sozańska
Wydawcy:
Wydawnictwo W. A. B (2009-2012)
Wydawnictwo WAB
Wydane w seriach:
Rycerze Sycylii
Épopée des Normands de Sicile
ISBN:
978-83-7414-663-0, 978-83-7414-63-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (5 głosów)

"Ludzie wiatru" to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi o przygodach Normanów z Sycylii i zarazem pierwsza przetłumaczona na język polski książka znakomitej francuskiej pisarki.Jest rok 1155. Do wznoszącego się nad morzem warownego zamku Pirou w Normandii przybywają dwaj podróżni, osiemnastoletni Tankred i jego opiekun, mistrz Hugo z Tarsu. Nie jest to najlepszy czas na odwiedziny. W zamku od kilku miesięcy panuje żałoba po tajemniczej śmierci jedynego syna pana Pirou. W dodatku właśnie przyjechała z rodziną ciężko chora siostra Serlona. Wszystko wskazuje na to, że i ona wkrótce umrze.Ciężka atmosfera bynajmniej nie przeszkadza młodzieży, która jeździ konno, ćwiczy się w fechtunku i romansuje. Tankred zakochuje się w butnej, niepokornej córce barona. Tymczasem zaczynają się dziać straszne rzeczy. Ktoś pragnie odebrać życie panu Pirou, w przyzamkowej fosie zdychają ryby, a pan Epine ginie przeszyty płonącymi strzałami. Mistrz Hugo z Tarsu próbuje rozwikłać zagadkę tych dziwnych wydarzeń. A młody Tankred postanawia dowiedzieć się wreszcie czegoś więcej o swojej przeszłości.Pełen zakamarków średniowieczny zamek, skrywane tajemnice, niebezpieczne namiętności, żądza władzy. A to wszystko na tle wiernie oddanych realiów epoki.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo fajny kryminał osadzony w realiach XIIw
  • W normandzkim zamku umiera siostra władcy. Kilka dni później zamach na niego samego. Potem szereg nieszczęśliwych (?) wypadków doprowadza do śmierci kolejnych osób. W te wydarzenia wkraczają tajemniczy rycerze, próbujący rozwikłać zagadkę klątwy panującej nad zamkiem. Kim są i skąd pochodzą? Dlaczego na zamku pojawia się biały mnich? Kim jest morderca? Czy historia o Białej Pani ma jakieś podstawy? • Świetny kryminał w realiach średniowiecza, w którym znajdzie się i wątek miłosny, i historyczny, samotny i zagubiony chłopak, nieszczęśliwie zakochana dziewczyna, dziecko tracące całą rodzinę, pojedynki na miecze i wiele więcej.
  • Nadmorski zamek,Normandia,rok 1155. • Po ataku epilepsji umiera siostra pana zamku • -w fosie służący znajduje fiolkę z trucizną. • Barona spotyka ciąg nieszczęśliwych wypadków • -zbieg okoliczności,czy próba morderstwa. • Kim jest wygnany z zamku mnich z opactwa. • Co ukrywa rybak z pobliskiego miasteczka. • Dwaj podróżujący na Sycylię rycerze-Tankred i Hugo, • jakie tajemnice przeszłości odkryją i co sami skrywają. • Damy i rycerze,miłość i zdrada. • Sekretni kochankowie i dworskie intrygi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Marivs
Opis
Inne tytuły:Rycerze Sycylii Cz.1.
Autorzy:Viviane Moore Justyna Sozańska
Tłumacz:Justyna Sozańska
Wydawcy:Wydawnictwo W. A. B (2009-2012) Wydawnictwo WAB
Serie wydawnicze:Rycerze Sycylii Épopée des Normands de Sicile
ISBN:978-83-7414-663-0 978-83-7414-63-0
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo