Najgorszy człowiek na świecie

Autor:
Małgorzata Halber ...
Wydawcy:
Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018)
Znak Litera Nova (2015-2018)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
Wydane w seriach:
Znak Litera Nova
ISBN:
978-83-240-2663-0, 978-83-240-4894-6
978-83-240-1683-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (26 głosów)

"Małgorzata Halber bez wytchnienia zadaje pytanie: czemu nikt - rodzice, szkoła - nas tego nie uczą? Dlaczego tak trudno mówić o emocjach, przyznawać się do nich, skąd ten wszechogarniający wstyd? Autorka zastosowała w swojej książce magiczną metodę: postawiła na radykalną odwagę i szczerość, przez co czytając »Najgorszego.«, trudno mi było uciec przed poczuciem, że to też książka o mnie. Podziwiam Małgosię za tę odwagę i jestem jej za nią wdzięczna."
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W Polsce wciąż istnieje mit alkoholika jako śmierdzącego, bezdomnego i bezrobotnego mężczyzny. A alkoholikiem może być też pachnąca, posiadająca mieszkanie i dobrze płatną pracę kobieta. To może być wykształcona, błyskotliwa i zadbana prezenterka stacji muzycznej, córka polityka. I to może być Małgorzata Halber. Jej książka nie jest poradnikiem jak przestać pić, ani co robić, by nie zacząć pić, gdy już się przestało. To „wyrzygana” historia jej uzależnienia. Mocna rzecz. Polecam. • Kamila Sośnicka
  • Autorka przedstawia prawdziwy obraz zmagań z nałogiem bez typowych dla nałogowych osobowości przechwałek, koloryzacji czy zbędnego dowa­rtoś­ciow­ywan­ia się. Dzięki takim opisom własnych przeżyć można zrozumieć czym jest nałóg. Polecam z całą odpo­wied­zial­nośc­ią.
  • Pamiętam, jak byłam nastolatką, jak zazdrościłam Gośce Habler, że jest taka elokwentna, ma dużą wiedzę i prowadzi program na vivie. A jak się okazuje - wszystko ma swoją cenę. Cenna książka dla każdego, kto zetknął się z problemem uzależnienia - powiedziałabym, że cenniejsza w przypadku, gdy w otoczeniu jest ktoś taki. Na pewno pomoże zrozumieć z czym uzależniony musi się zmierzyć.
  • Pozycja wstrząsająca, świetnie napisana. Polecam jeśli ktoś chce choć trochę pojąć dlaczego istnieją nałogowcy.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Małgorzata Halber Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Wydawcy:Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018) Znak Litera Nova (2015-2018) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
Serie wydawnicze:Znak Litera Nova
ISBN:978-83-240-2663-0 978-83-240-4894-6 978-83-240-1683-0
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo