Folwark zwierzęcy:

reaktywacja

Tłumacz:
Bartłomiej Zborski
Autor:
Nigel W. Bryant
Ilustracje:
Monika Stawicka
Wydawca:
Fronda Pl (2014)
ISBN:
978-83-64095-55-9
Autotagi:
druk
powieści
5.0

Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych, a najrówniejsze są świnie. Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. Tak kończy się słynny Folwark zwierzęcy George’a Orwella. Co jednak nastąpiło później, gdy nadeszła Wielka Nawałnica? Jak rozwijała się ideologia animalizmu? Czy knury utrzymały władzę? Czy zwierzęta zbuntowały się w końcu przeciw swoim ciemiężycielom? Oto fascynujący dalszy ciąg Folwarku. Ľ Tajni współpracownicy, teczki, inwigilacja, agentura i podsłuch Ľ Koci oligarchowie i ich ciemne machinacje Ľ Rozgrywki partyjne i walki frakcyjne wśród wieprzy Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych faktów i wydarzeń jest nieprzypadkowe.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tytuł: "Folwark zwierzęcy. Reaktywacja" • Autor: Nigel Bryant • Wydawnictwo: Fronda • Data wydania: • Liczba stron: 176 • Ocena: 10/10 • Nigel Bryant jest brytyjskim i międzynarodowym konsultantem w dziedzinie stosowania metod psyc­holo­gicz­nych­ w zarządzaniu oraz marketingu. Prowadzi też wykłady w szkołach biznesu dotyczące komunikacji międ­zyku­ltur­owej­ i różnic kulturowych. Obecnie mieszka opodal Biddenham w hrabstwie Bedfordshire. • Z wiedzy historycznej wiemy, że w XX wieku dużo się działo w Europie. Niemcami zawładnął Hitler, który w planach miał podbicie Europy oraz zabicie wszystkich Żydów, którzy - według niego - byli odmieńcami. Kierował się on despotyzmem, czyli pod groźbą śmierci lub wyrzucenia wydawał polecenia ludziom, którzy, bojąc się, je wypełniali. Manipulacja również przyczyniła się do jego sukcesu. Czy ten trudny temat da się przełożyć na coś prostszego, co pozwoli dzisiejszej młodzieży poznać przeszłość? Dowiecie się tego czytając "Folwark zwierząt" oraz jego reaktywację, którą recenzuję. • Książka została napisana prostym i lekkim językiem przesyconym humorem. W prosty sposób autor chciał ukazać nam, jak na przestrzeni dekad przedstawiała się polityka. Według mnie utwory takiego pokroju powinny być omawiane w gimnazjach, gdy analizowany jest temat Zagłady. • "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych, a najrówniejsze są świnie." • "Folwark zwierzęcy. Reaktywacja" to ciąg dalszy słynnego "Folwarku zwierzęcego" George'a Orwella. Świnie rządzą gospodarstwem. Wprowadziły dyktaturę, która odbija się na samopoczuciu zwierząt. Jedni władcy są obalani, by inni mogli próbować zmieniać atmosferę. Każdy zrzuca winę na każdego. Tworzą się koalicje, które mają na celu podbicie okolicznych farm. Kontynuacja odpowiada na wiele nurtujących pytań, np.: Co jednak nastąpiło później, gdy nadeszła Wielka Nawałnica? Jak rozwijała się ideologia animalizmu? • "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim." • Jeśli tak jak ja nie czytaliście dzieła Georga Orwella nie martwcie się. Prolog utworu Nigel'a Bryanta pokrótce wyjaśnia wszystko, co działo się na folwarku. Nie zabraknie spisków, manipulacji, inwigilacji, tajniaków, rozgrywek partyjnych i walk frakcyjnych. • Książka bardzo mi się spodobała. Przystępny język, czcionka oraz dużo śmiesznych scen sprawiło, że twór wpisał się w moje gusta. Polecam wszystkim!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo