Jak się masz, Cukierku?

Autorzy:
Waldemar Cichoń
Stanisław Szydło
Ilustracje:
Dariusz Wanat
Lektor:
Janusz Zadura
Wydawcy:
Wydawnictwo Aleksandria (2020)
Wydawnictwo Dreams Lidia Miś-Nowak (2011-2016)
Wydane w seriach:
Cukierek
Kot Cukierek
ISBN:
978-83-63579-50-0, 978-83-66155-73-2
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
rodzina
zbiory opowiadań
4.7 (3 głosy)

Czy znacie już niesfornego kota Cukierka? Jeśli nie, to świetnie trafiliście! Posłuchajcie czwartej części zabawnych przygód pręgowanego dachowca. Zaskakujące perypetie kocura obdarzonego super talentem do psot poprawią każdemu humor. Czy uda się zmusić upartego futrzaka do zagrania tego, co zaplanował reżyser reklamy? A może zrobi on karierę na deskach rodzinnego teatru? Na kim Maciek wypróbuje fryzjerskie umiejętności i czy mamie spodoba się prezent na dzień matki? Dlaczego kocie urodziny są tylko raz w roku?! Czy wynajęcie Cukierka do łapania myszy u sąsiada zakończy się sukcesem? Mama, tata, Marcel, Maciek i łobuziak Cukierek przeżywają wspólne przygody. Tym razem jednak czeka na was wyjątkowa niespodzianka … ktoś dołączy do zgranej, rodzinnej drużyny, a intruz z ogrodu okaże się niezwykłej urody kotką.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo zabawne, krótkie opowiadania. Każde czytałam dzieciom co najmniej 10 razy, bo przed snem dopominały się, żeby przeczytać jeszcze raz.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo