Mężczyzna od poniedziałku do piątku

Tytuł oryginalny:
Monday to Friday man
Autor:
Alice Peterson
Tłumacz:
Kinga Kwaterska
Wydawca:
Wydawnictwo Replika (2012-2013)
ISBN:
978-83-7674-266-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (2 głosy)

Gilly Brown - niespełna trzydziestopięcioletnia właścicielka psa Ruskina - szuka prawdziwej miłości. Po tym, jak Edward zostawił ją tuż przed ślubem, doszła do siebie tylko dzięki pomocy i wsparciu wspaniałych przyjaciół. Mimo że jej życie legło w gruzach, postanawia jeszcze raz spróbować odnaleźć szczęście. Za radą znajomego Gilly zaczyna szukać lokatora od poniedziałku do piątku i w końcu znajduje odpowiedniego - Jacka Bakera, przystojnego producenta reality show. Dodatkowe dochody bardzo się przydają, ale Gilly cieszy też nowa znajomość. Przyjaciele i rodzina uważają, że Jack to doskonały balsam dla jej duszy. Innego zdania jest jedynie Guy, najnowszy członek grupy psiarzy. Co takiego widzi i dlaczego tak bardzo nie podoba mu się Jack? Czy Gilly odnajdzie szczęście i miłość u boku nowego lokatora? Jaką tajemnicę skrywa rozrywkowy Jack Baker? Kto zostanie z Gilly nie tylko od poniedziałku do piątku, ale i na całe życie?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Mężczyzna od poniedziałku do piątku" to niezbyt ambitna literatura kobieca. Początek strasznie mi się dłużył, nudy! Potem było trochę lepiej, choć historia bardzo przewidywalna. A do tego pytania zawarte na okładce opowiadają ją już w całości. • Książka Alice Peterson mówi o historii 35-letniej dziewczyny, którą krótko przed ślubem zostawia narzeczony. Samotna Gilly nie wie co dalej począć ze swoim życiem. Myśli o przeprowadzce, ale ostatecznie, za namową znajomego, decyduje się na wynajęcie pokoju - od poniedziałku do piątku. Co dzieje się dalej? To już mówi sam tytuł. Są jednak historie poboczne i te, które wydarzyły się wiele lat temu, a które cały czas mają istotny wpływ na życie dziewczyny. Kto towarzyszy Gilly? Brat bliźniak Nick oraz jego żona, jej lokator - przebojowy i tajemniczy Jack Baker oraz Guy - nowy przyjaciel, który opiekuje się psem swojej narzeczonej, która zaraz po oświadczynach postanowiła podróżować, sama. • Historia ta pokazuje, że w życiu czeka na nas wiele trudnych wyborów i to tylko od nas zależy czy będziemy szczęśliwi. Nie powiem, że jest to lekka lektura. Ma swoje cięższe motywy. Mimo wszystko, choć dla mnie osobiście jest przeciętna, można po nią sięgnąć.
    +2 wyrafinowana
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo