Czas na bajkę!

Autor:
Katarzyna Kołodziej
Wydawcy:
Legimi (2020)
Wydawnictwo Siedmioróg (2008-2020)
Wydane w seriach:
Współcześni Autorzy Polscy
ISBN:
978-83-66116-26-9, 978-83-66620-14-8
978-83-7254-992-1
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza

Beatka kiedy pójdzie do szkoły, pewnie polubi matematykę… tutaj wprost uwielbia liczyć!!! Żeby zasnąć, liczy literki w książce, misie na tapecie… kiedy nagle…

Michał to wielbiciel zwierząt, dlatego przy każdej okazji próbuje się z nimi porozumiewać. Tylko jak zrozumieć słonia?

Kasia to dziewczynka, która potrafi stworzyć coś z niczego. Wpada na genialny pomysł i sama… szyje sobie przyjaciela: jedynego w swoim rodzaju, mięciutkiego kotka!

Stefan lubi myśleć przed zaśnięciem. Zastanawia się, dlaczego cały świat jest przystosowany tylko dla dorosłych i wszystko jest takie duże?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka składa się z czterech opowiadań: Beeecząca przygoda Beatki, Słoniowe szczęście, Genialny pomysł Kasi, Duży problem małego Stefana, które w całości (tekst i ilustracje) są autorskim pomysłem bardzo lubianej przez dzieci ilustratorki, Katarzyny Kołodziej (ilustracje m.in. do książek: Chory kotek, Lalkisia i jej rodzeństwo, Moje krajobrazy, Wiersze dla dzieci Danuty Wawiłow i in.). Każda historyjka porusza problem pozornie zabawny, lecz w rzeczywistości niezwykle istotny w życiu dziecka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo