Kawiarenka pod Różą

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Wydawnictwo Filia Grupa Termedia (2014)
Wydawnictwo Filia (2014)
Albatros Wydawnictwo Aleksandra Kuryłowicz (2008)
Termedia
ISBN:
978-83-7988-218-2, 978-83-7999-218-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (14 głosów)

Piękna historia osadzona w małym miasteczku, wśród sosnowych lasów, w uroczej cukierence. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. I o tym, kim możemy się stać, jeśli tylko chcemy. Okraszona przepisami na wszelkiego rodzaju słodkości: babeczki, ciasta, torty, krówki, pralinki, ptasie mleczka i domowe kokosanki. „Kawiarenka pod różą” to pierwsza część poruszającej historii Amelii, pięknej dziewczyny, która utraciła pamięć i na nowo musi dowiedzieć się kim jest.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Niestety autorka splagiatowała samą siebie. • Zauważy to • każdy kto,tak jak ja,przeczytał wszystkie książki p.Michalak. • Bardzo ją lubię ale tym razem ...plama!
  • Chyba nie mamy się co oszukiwać, książki Michalak według mnie nie są wybitnym dziełem literackim. Historia dziejąca się w książce jest moim zdaniem zaczerpnięta z filmu "Czekolada". Większość książki to przepisy, które się omija. Przeczytana w 40 minut, nie zachwyciła.
  • Śliczna okładka, sympatyczna opowieść i mnóstwo przepisów na słodkości. • Książki Katarzyny Michalak mają sporo sympatyków, osobiście z przyjemnością spędzam czas przy lekturze książek autorki. „Kawiarenka pod Różą” nie skradła mojego serca, zbyt mało było w tej powieści samej powieści. Historia Amelii momentami wprost niewiarygodna, choć przedstawiona w ciekawy sposób. Szkoda, że książkę „Amelia” przeczytałam wcześniej, ponieważ lekturę tej książki postrzegam jako wstęp właśnie do niej. Co do kawiarenki, pięknej czarnookiej Amelii, słodkości i przyciągający oko róż (któż ich nie uwielbia), cóż…. chętnie wstąpiła bym do niej, tylko niestety nie mieszkam w Zabajce :) • Polecam książkę , szczególnie paniom, które lubią piec i częstować słodkościami :)
  • Potraktowałam tą książkę jako dodatek po,, Amelii " a nie jako jej zapowiedź. Od nadmiaru słodkich przepisów może zaboleć nie tylko głowa. Kilka przepisów mi się spodobało więc je przepisałem i w najbliższym czasie spróbuję te słodkości upiec. Jakoś tak mocno to ta książka mnie nie urzekła i mogłaby mieć ładniejszą okładkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo