Droga przez kłamstwa

Tytuł oryginalny:
Telling tales
Autor:
Ann Cleeves
Tłumacz:
Ewa Kowalska
Wydawcy:
Wydawnictwo Amber (2005-2024)
Legimi (2021-2022)
Parlando (2021)
Wydane w seriach:
Vera
WielkieLitery.pl
Vera Stanhope
Vera /Ann Cleeves
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (8 głosów)

Seria Vera została zekranizowana z Brendą Blethyn – dwukrotnie nominowaną do Oscara laureatką Złotego Globu i Złotej Palmy – jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce.

Seria Vera tom 2

Dziesięć lat temu Jeanie Long została skazana za zabójstwo piętnastoletniej Abigail. Teraz zgłasza się nowy świadek. Ma dowody, które mogą świadczyć o niewinności Jeanie. Tymczasem Jeanie w więzieniu popełnia samobójstwo…Przez dziesięć lat Emma Bennet usiłowała zapomnieć ten zimowy dzień, w którym znalazła ciało Abigail. I pozbyć się poczucia winy, że gdyby wtedy sprzeciwiła się ojcu, jej najlepsza przyjaciółka nadal by żyła. Teraz zaczyna wątpić, czy naprawdę znała Abigail…

Inspektor Vera Stanhope rozpoczyna śledztwo w małej ponurej, omiatanej wichrem i smaganej deszczem wiosce w Yorkshire. Morderca jest wciąż na wolności. Wśród mieszkańców narasta niepokój. Tylko czy obawiają się zabójcy, czy może bardziej własnej przeszłości?

Vera rozmawia z ludźmi w ich domach, odgaduje i analizuje stare nienawiści i nowe kłamstwa. Zawsze wie, kiedy ktoś kłamie. To dlaczego teraz nie potrafi zrozumieć, co się tu naprawdę dzieje? I co naprawdę wydarzyło się dziesięć lat temu?Nagle ktoś, kto chciał zerwać z koszmarami przeszłości, pada ofiarą zabójstwa. Dochodzenie Very przybiera przerażający obrót. Pojawia się coraz więcej, coraz bardziej niespodziewanych podejrzanych…

Vera to jedna z najbardziej interesujących bohaterek literackich. Jej garderoba może być wiecznie w nieładzie, ona sama może często sięgać po drinka, ale żaden przestępca nie może się mierzyć z jej przenikliwością, umiejętnością dedukcji i intuicją. express.co.uk

ANN CLEEVES to jedna z najwyżej cenionych brytyjskich autorek kryminałów wydawanych w 23 krajach. Jej misternie skonstruowane powieści odsłaniają sekrety zamkniętej społeczności, a każda ze znakomicie sportretowanych postaci jest odrębną zagadką psychologiczną.

Vera to powieści i filmy o niepowtarzalnym nastroju smutku, pustki i samotności. Tu strach trzyma za gardło od pierwszej chwili, a do ostatniej nie sposób odgadnąć, kto zabijał.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ann Cleeves
Tłumacz:Ewa Kowalska
Wydawcy:Wydawnictwo Amber (2005-2024) Legimi (2021-2022) Parlando (2021)
Serie wydawnicze:Vera WielkieLitery.pl Vera Stanhope Vera /Ann Cleeves
ISBN:978-83-241-4751-9 978-83-241-7697-7 978-83-241-7738-7 978-83-241-8343-2 978-83-241-8372-2 978-83-962305-1-5 9788324147502 978-83-241-4751-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo