W cieniu dobrego drzewa

Inne tytuły:
Zgubiłam to wszystko
Śpiewam pod gołym niebem
Wykonanie:
Irena Jarocka (1946-2012)
Dyrygenci:
Wojciech Trzciński (1949-2025)
Leszek Bogdanowicz (1934-1984)
Instytucje sprawcze:
Zespół pod kierunkiem Leszka Bogdanowicza
Zespół pod kierunkiem Wojciecha Trzcińskiego
Zespół Wokalny Polskich Nagrań
Reżyseria nagrania:
Ryszard Poznakowski (1946-2024)
Wydawcy:
Pronit
Polskie Nagrania
Autotagi:
nagrania muzyczne
płyty gramofonowe
Źródło opisu: Powiatowa i Miejska Bibilioteka Publiczna w Olkuszu - Katalog centralny
Więcej informacji...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Zgubiłam to wszystko Śpiewam pod gołym niebem Co mnie w tobie zachwyciło Motylem jestem Nie wrócą te lata Piosenka z filmu "Pożegnanie o świcie" Połoniny niebieskie Te linie te koła Temat z filmu "Pożegnanie o świcie" Ty i ja - wczoraj i dziś W cieniu dobrego drzewa świcie" Wierzą w siebie zakochani Wymyśliłam cię
Autorzy:Wojciech Trzciński (1949-2025) Andrzej Korzyński (1940-2022) Leszek Bogdanowicz (1934-1984) Seweryn Krajewski C. Morgan Władysław Pawelec (1906-2007) Wiktor Stroiński Marian Zacharewicz (1945-2021) Marian Zimiński (1945-1997)
Wykonanie:Irena Jarocka (1946-2012)
Słowa:Marek Dutkiewicz Krzysztof Dzikowski Stanisław Halny Janusz Kondratowicz (1940-2014) Jerzy Miller (1923-2007) Zbigniew Andrzej Stawecki (1934-2000) Andrzej Tylczyński (1925-2009) Jan Zalewski (1930-2012)
Dyrygenci:Wojciech Trzciński (1949-2025) Leszek Bogdanowicz (1934-1984)
Instytucje sprawcze:Zespół pod kierunkiem Leszka Bogdanowicza Zespół pod kierunkiem Wojciecha Trzcińskiego Zespół Wokalny Polskich Nagrań
Reżyseria nagrania:Ryszard Poznakowski (1946-2024)
Wydawcy:Pronit Polskie Nagrania
Autotagi:muzyka nagrania nagrania muzyczne płyty gramofonowe
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo