Profesor skrzatologii w trzcianeckiej bibliotece!
Wiadomości: 4

W dniach 02.03.-4.03. trzcianecką bibliotekę odwiedził profesor Skrzatologii Konrad Dzięcielewski, który prowadził warsztaty i zaprezentował ekspozycję „Dolina Skrzatów”. W projekcie wzięły udział trzcianeckie szkoły, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka.

„Zbliżenie do natury jest zbliżeniem do naszych słowiańskich korzeni, tradycji i kultury.”

Skrzatolog opowiadał o swojej pasji. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się na własne oczy i uszy jak ciekawe jest życie skrzatów, które rośliny są trujące, które jadalne, a które mają leczniczą moc. Mieli okazję poznać zwyczajne życie skrzatów i dowiedzieć się jak wygląda świat z perspektywy 15 centymetrów. Dolina Skrzatów zyskała nowe elementy w postaci małych domków wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Najmłodsi uczestnicy mogli stworzyć własnego skrzata, o którym budowali swoją opowieść. Wystawa ma elementy refleksyjne (związek człowieka z naturą, potrzeba tworzenia jako podstawa człowieczeństwa i wychowanie zgodne z naturą), a także elementy humorystyczne. Profesor Skrzatów zadziwia ogromem wiedzy, zaraża pasją, entuzjazmem i pozytywną energią młodych, trochę starszych i zupełnie dorosłych odwiedzających magiczny świat skrzatów, ponieważ jak sam twierdzi: „To świat, w którym poznasz Skrzaty, a One pozwolą Ci poznać baśniowe piękno natury”.
Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do odwiedzania Doliny Skrzatów w Bibliotece, bo na wędrówki po świecie baśni nigdy nie jest za późno.


1.jpg 1
jpg, 870 KiB, 1280x851
3.jpg 3
jpg, 986 KiB, 1280x851
6.jpg 6
jpg, 731 KiB, 1280x851
9.jpg 9
jpg, 867 KiB, 1280x851
11.jpg 11
jpg, 701 KiB, 1280x851
Link    PW    Źródło
Napisano: 11.03.2015 15:23:32
 
Szukaj w wątku
Trzcianka BPiCK
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo