W dniach 02.03.-4.03. trzcianecką bibliotekę odwiedził profesor Skrzatologii Konrad Dzięcielewski, który prowadził warsztaty i zaprezentował ekspozycję „Dolina Skrzatów”. W projekcie wzięły udział trzcianeckie szkoły, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka.
„Zbliżenie do natury jest zbliżeniem do naszych słowiańskich korzeni, tradycji i kultury.”
Skrzatolog opowiadał o swojej pasji. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się na własne oczy i uszy jak ciekawe jest życie skrzatów, które rośliny są trujące, które jadalne, a które mają leczniczą moc. Mieli okazję poznać zwyczajne życie skrzatów i dowiedzieć się jak wygląda świat z perspektywy 15 centymetrów. Dolina Skrzatów zyskała nowe elementy w postaci małych domków wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Najmłodsi uczestnicy mogli stworzyć własnego skrzata, o którym budowali swoją opowieść. Wystawa ma elementy refleksyjne (związek człowieka z naturą, potrzeba tworzenia jako podstawa człowieczeństwa i wychowanie zgodne z naturą), a także elementy humorystyczne. Profesor Skrzatów zadziwia ogromem wiedzy, zaraża pasją, entuzjazmem i pozytywną energią młodych, trochę starszych i zupełnie dorosłych odwiedzających magiczny świat skrzatów, ponieważ jak sam twierdzi: „To świat, w którym poznasz Skrzaty, a One pozwolą Ci poznać baśniowe piękno natury”.
Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do odwiedzania Doliny Skrzatów w Bibliotece, bo na wędrówki po świecie baśni nigdy nie jest za późno.
><W dniach 02.03.-4.03. trzcianecką bibliotekę odwiedził profesor Skrzatologii Konrad Dzięcielewski, który prowadził warsztaty i zaprezentował ekspozycję „Dolina Skrzatów”. W projekcie wzięły udział trzcianeckie szkoły, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także mieszkańcy miasta i gminy Trzcianka.
><„Zbliżenie do natury jest zbliżeniem do naszych słowiańskich korzeni, tradycji i kultury.”
><Skrzatolog opowiadał o swojej pasji. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się na własne oczy i uszy jak ciekawe jest życie skrzatów, które rośliny są trujące, które jadalne, a które mają leczniczą moc. Mieli okazję poznać zwyczajne życie skrzatów i dowiedzieć się jak wygląda świat z perspektywy 15 centymetrów. Dolina Skrzatów zyskała nowe elementy w postaci małych domków wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Najmłodsi uczestnicy mogli stworzyć własnego skrzata, o którym budowali swoją opowieść. Wystawa ma elementy refleksyjne (związek człowieka z naturą, potrzeba tworzenia jako podstawa człowieczeństwa i wychowanie zgodne z naturą), a także elementy humorystyczne. Profesor Skrzatów zadziwia ogromem wiedzy, zaraża pasją, entuzjazmem i pozytywną energią młodych, trochę starszych i zupełnie dorosłych odwiedzających magiczny świat skrzatów, ponieważ jak sam twierdzi: „To świat, w którym poznasz Skrzaty, a One pozwolą Ci poznać baśniowe piękno natury”.
><Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy do odwiedzania Doliny Skrzatów w Bibliotece, bo na wędrówki po świecie baśni nigdy nie jest za późno.