Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zumbach
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    zumbach
    Zakończenie wgniata w fotel. Do końca nie wiedziałam, kto stoi za zamachem na szkołę i dlaczego Błażej zrobił to co zrobił i popełnił samobójstwo. Czyta się bardzo szybko, człowiek chce natychmiast rozwikłać tę zagadkę. Kapitalna książka !, a mózg całej operacji ( szok, że to ta osoba,a nie inna.
  • [awatar]
    zumbach
    Zdecydowanie lepiej napisana i z ciekawszą historią kryminalną niż pierwsza część ,,We mgle''.To osobna historia, nie powiązana z ,,we mgle'. Praktycznie wszystkie kryminalne sprawy w ,,ukrytych' są ze sobą jakoś powiązane. Prawda wychodzi po kawału, nieśpiesznie. Autorka tym razem dobrze i powoli dawkuje napięcie. Wyrobiła się pisarsko po ,,we mgle'.
  • [awatar]
    zumbach
    Książka przeciętna, czyta się ją szybko, bez nadmiernej ekscytacji. Pani detektyw okazuje się być osobą naiwną, a historia jej matki historią oczywistą i banalną. Jak się nudzisz, to z nudów przeczytaj tę książkę.
  • [awatar]
    zumbach
    Niby kontrowersyjna, ale nie do końca. Niby autor pisze o paru ,,dziwkuch'', a w gruncie skupia się, na życiu jednego. Są opowieści dziwnej treści o znanych polskich osobach, a brak konkretnych nazwisk. W zasadzie jest to jeden,długi, napisany nużącym językiem, rozwlekły jak gil z nosa, reportaż o kupujących i sprzedających ciała.
  • [awatar]
    zumbach
    Fascynująca książka.Borkowski- autor książki, kabareciarz, mający niebywały talent literacki.Trylogia kryminalna o psychologu Rozłuckim, to był sztos.,,Rytuał łowcy''to majstersztyk.Wartka akcja, pomysł na fabułę, nietuzinkowy morderca.Nie wiedziałam, że Pan z kabaretu,ma tak mroczną pisarską duszę.Książkę pochłonęłam w 3 h.Ocena 10/10
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo