Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zumbach
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    zumbach
    Wcale, a wcale nie żal mi głównego bohatera. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Im dłużej czytałam, tym bardziej byłam ciekawa, dalszej części fabuły. Ukazywały się kolejne fragmenty układanki, coraz bardziej wciągające. Pozostawało pytanie ,,Kim jest Królowa '' ?. Do końca nie spodziewałam się takiej odpowiedzi. Polecam !
  • [awatar]
    zumbach
    Genialny pomysł na fabułę książki. Rozwiązanie zagadki wbiło mnie w fotel. Petarda ! Pomysł sztos ! Autor książki ma fenomenalną wyobraźnię. Klasa sama w sobie ! To druga książka w tym roku, która wywarła na mnie tak fenomenalne wrażenie.
  • [awatar]
    zumbach
    Wywiad i bohater- dowcipny, inteligentny, czasem lekko ironiczny, zawsze odpowiadający ze swadą. Polecam !!
  • [awatar]
    zumbach
    Wiliam Clift -ostatni uczeń Huntera: ,,Od początku wydawało mi się,chociaż nie potrafiłem tego wyjaśnić, że nikt z otoczenia pana Huntera, nie potrafił go docenić. Miałem wrażenie, e URODZIŁ SIĘ ZBYT WCZEŚNIE I UMARŁ, ZANIM ZOSTAŁ NAPRAWDĘ ZROZUMIANY'' John Hunter to geniusz medyczny wyprzedzający epokę w której się urodził, chirurg będący ostatnią deską ratunku dla tzw. beznadziejnych przypadków. Niesamowity człowiek mający fascynujący życiorys.
  • [awatar]
    zumbach
    Nie taki poczciwina ,,wujek Walt '' jak o nim mówiono w branży. Miał swoje za uszami. Co to było ? - przeczytaj książkę, a zaspokoisz ciekawość.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo