Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
zaneta.zadlowska
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    zaneta.zadlowska
    Książka z ulubionym samolotem syna choc ma dopiero 2 latka to ta książka głównie skierowana do przedszkolaków bardzo nam przypadła do gustu, dziecko dzięki tej książce uzyskało dużo bennych informacji. Polecam dla rodziców, którzy chcą aby ich dziecko szybciej się rozwijało .
  • [awatar]
    zaneta.zadlowska
    Ilustracje piękne. Lubię wiersze tuwima ale..... przez tą książkę odkryłam go na nowo jak bym nigdy tych wierszy nie czytała.
  • [awatar]
    zaneta.zadlowska
    Książka mojej mamy. Wariatka tańczy. Maryla to temat rzeka i tak nie wszystko jest w niej opisane. Ten wywiad jest raz pikantny a raz smutny ale jak na książkę o życiu i jej stylu jest spoko.
  • [awatar]
    zaneta.zadlowska
    To jest druga książka , która została przeczytana dla mojego synka !!! Agnieszka ma charakter nie wiedziałam ze tak może fajnie i ciekawie napisać książkę. Polecam wszystkim Mamom :)
  • [awatar]
    zaneta.zadlowska
    Świetny styl i szyk. Idealna dla ludzi lubiących szybką akcję powieści. Książka obraża Boga ale nie należy w nią wierzyć . To jest tylko książka. Opócz stylu i szyku książka mnie nie wciągnęła tak jak myślałam biorąć ją do rąk.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo