Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
wera19922
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    wera19922
    Lekki romans, który momentami zaskakuje. Dalsza część historii bohaterów " Świątecznego nieporozumienia". Przyjaźń, rodzina i miłość, która zaskakuje i wygrywa.
  • [awatar]
    wera19922
    Erotyczna historia dwojga zupełnie niepasujących do siebie osób. Ona ułożona rozsądną on lekkoduch z przeszłością. Czy to się mogło udać? Jak się okaże oczywiście że tak. Zaskakujące wątki, które nie pozwalają na nudę. Bardzo gorący romans. Niedosyt daje mi tylko bark odpowiedzi czym zajmował się Adam...
  • [awatar]
    wera19922
    Opowieść o emocjonalnej młodej dziewczynie która zamieszkała w domu swojej babci i dojrzałym racjonalnym ogrodniku, który mieszka za płotem. Ich drogi szybko się połączą i stworzą prawdziwy związek mimo różnicy lat. Lekki romans który szybko się czyta.
  • [awatar]
    wera19922
    Świąteczna historia trojga bohaterów którzy stali się przypadkowo rodzina i sprawili że święta mogą być magiczne nawet w trudnych sytuacjach. Jak dla mnie książka bardziej emocjonalna niż erotyczna. Z przyjemnością się ją czyta.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo