Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ThursdayNext
Najnowsze recenzje
1
...
232 233 234
...
269
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Całkiem dobry thriller, z niepokojącą atmosferą i legendami w tle. Ogólnie dobrze oddane tło, ciekawe postacie, wciągająca akcja. Chociaż zakończenie nieco rozczarowuje i pozostawia niedosyt.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Chociaż lubię niemal wszystkie książki Mankella, akurat ta nie przypadła mi do gustu - główny bohater jest niezwykle antypatyczny, ogólnie postacie są nieciekawe i nieprzekonujące, fabuła nie wciąga.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    W miarę wciągająa, chociaż mimo wszystko trudno się czyta - nie ma lekkości narracji, nie do końca właściwie dawkowane napięcie. Potencjalne zwroty akcji niespecjalnie zaskakują. Epilog raczej rozczarowuje.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Wciągająca, zabawka kontynuacja serii. Nieco inna od filmu, przede wszystkim przez obecność Daniela. Na pewno nieco gorsza niż pierwsze 2 części i zaskakująco krótka. Mimo wszystko dobra lektura na smętny zimowy wieczór.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Nieco gorsza niż pozostałe książki tego autora, jednak mimo wszystko czyta się dobrze, szybko, fabuła wciąga, postacie są wyraziste, atmosfera wysepki pokrytej pyłem wulkanicznym bardzo dobrze oddana.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
CheshireCat
Alessandra
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo