Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ThursdayNext
Najnowsze recenzje
1
...
258 259 260
...
268
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Dla mnie książka mocno rozczarowująca. Bazując na opisie spodziewałam się kryminału, może nawet w nieco dawnym stylu. Jednak jest to typowa powieść sensacyjna, spiski, machlojki, dziwne sekrety. Brak zagadki czy wątku dete­ktyw­isty­czne­go. Na dodatek książka jest bardzo długa i czyta się ja z trudem – wiele opisów jest wręcz nudnych, bohaterowie są nieciekawi, zakończenie dla mnie rozczarowujące.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Kolejna bardzo dobra książka Charlotte Link. Jak zawsze wciągająca, łatwa do czytania, ciężko się oderwać.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Bardzo podobna do książki “Krąg” Dave’a Eggers • Bazując na informacjach z tylu książki, spodziewałam się opisu zagrożeń wynikających z powszechnie dziś używanych portali społecznościowych, uzależnieniem od Internetu i nieumiejętnością życia bez nowych technologii. Jednak książka skupia się na technologiach podobno już dziś dostępnych, natomiast niezbyt powszechnych. Wydaje mi się, ze temat mógł zostać bardziej rozwinięty i nieco bardziej ostrzegać przed dzisiejszym uzależnieniem od Facebook’a, Youtube, smartfonów. • Ogólnie książkę czyta się bardzo szybko, natomiast pozostaje lekkie uczucie niedosytu…
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Ciekawa książka, czyta się dość dobrze. Być może zwrot akcji nie był tak niespodziewany, jak zakładała autorka, jednak mimo to na pewno książka zapewnia lekki dreszczyk i pokazuje, że nie wolno oceniać osób/sytuacji za szybko, nie znając szczegółów.
  • [awatar]
    ThursdayNext
    Książka niesamowicie zachwalana, ja jednak uważam, że mocno przereklamowana. Sam pomysł – mieszkańcy spędzają na przemian miesiąc w pięknym domu i miesiąc w celi więziennej – na pewno oryginalny i dający nadzieje na interesującą historią. Jednak po pierwsze samo wyjaśnienie, dlaczego taki model ‘osadnictwa’ jest korzystny z punku widzenia ekonomii, pozostawia wiele do życzenia. Jednak także sama historia jest nieciekawa – nie tylko brak w niej konkretnej wizji, większość książki to barwne opisy jak głowni bohaterowie się zdradzają, język, jakim jest napisana książka, jest dość trudny i mało płynny. Bohaterowie są antypatyczni, trudno zrozumieć powodu ich zachowań. • Książkę czyta się bardzo ciężko, nie wciąga, poziom absurdu jest nijaki – z jednej strony jest to przejaskrawiona rzeczywistości i dość dziwna wizja przyszłości, z drugiej jednak nie jest to absurd śmieszny, przez co powieść czyta się raczej z niesmakiem.
W trakcie czytania
Brak pozycji
CheshireCat
Alessandra
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo