Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
snowedi
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
  • [awatar]
    snowedi
    Ciekawe, ale nie odpowiadała mi forma "najpierw wszystkie pytania, a później odpowiedzi". Często odpowiedzi były bardzo obszerne, i zaczynały się od zdań, które nie mówiły w jasny sposób czego dokładnie dotyczyło pytanie - czyli trzeba przekartkować książkę, przeczytać pytanie, przerzucić parę kartek, przeczytać odpowiedź, i wrócić z powrotem do kolejnego pytania.
  • [awatar]
    snowedi
    Bardzo ciekawa pozycja, takie trochę połączenie biografii z kryminałem. Życie pisze niezłe scenariusze.
  • [awatar]
    snowedi
    Świeżo po lekturze: jestem pod wrażeniem, że można upchnąć tyle wątków i niedorzeczności na 300 stronach - pod koniec książki ubawiło mnie to bardzo. • Nie jest to literatura najwyższych lotów (chociaż w sumie można by powiedzieć, że autorka momentami odleciała wysoko i daleko w poszukiwaniu oryginalności) - taki odmóżdżacz po pracy, telenowela w formie książki, z lekko naiwną historią, co, patrząc na oceny na jednym portalu (7/10), odpowiada wielu osobom. Zważywszy na to, że to głównie dialogi, szybko się czyta, ale brakuje jakiegoś dogłębszego wprowadzenia w wątki. • Z racji, że się uśmiałam czytając końcówkę, zarezerwowałam kolejne tomy z tej serii, podobno są równie niedorzeczne jak ten pierwszy.
  • [awatar]
    snowedi
    Opowiadania polskich autorek, niektóre ciekawsze, niektóre mniej, w zależności od preferencji, każdy coś znajdzie dla siebie w tym dość obszernym tomiszczu. • Mnie antologia przedstawiła kilka ciekawych nazwisk, z którymi mam zamiar się zapoznać bliżej :)
  • [awatar]
    snowedi
    Chociaż uważam, że "Marsjanin" jest najlepszą książką tego autora, to "Projekt Hail Mary" zbytnio mu nie ustępuje (w przeciwieństwie do "Artemisa"...). Formuła, która wcześniej sprawdziła się w pierwszej książce, sprawdza się i tu - główny bohater, naukowiec, niespodziewanie dla siebie, musi się zmierzyć samodzielnie z "kosmicznymi" problemami. Tak jak Mark z "Marsjanina", także Ryland musi stawić czoło osamotnieniu w kosmicznej pustce... choć nie trwa to zbyt długo :) - Jak to możliwe? Trzeba przeczytać książkę :) (lub poczekać na filmową adaptację, bo podobno kiedyś ma być. Ale książkę można już teraz przeczytać, bez czekania).
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo