Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
skywalker18
Najnowsze recenzje
1
...
55 56 57
...
65
  • [awatar]
    skywalker18
    Autor tego reportażu, Polak i muzułmanin, pokazuje złożoność Egiptu, której można nie dostrzec będąc tam na wakacjach all inclusive. Zasady halal i haram są czasami tak skomplikowane, że nawet Egipcjanie mają problem z rozróżnieniem.
  • [awatar]
    skywalker18
    Kręcony w miasteczku reality show powoduje konflikt między uczestnikami a mieszkańcami i przy okazji wyciąga brudy z przeszłości, bo dwa podobne wypadki samochodowe w krótkim czasie w miejscu, gdzie nie ma takich wypadków, sa dziwne.
  • [awatar]
    skywalker18
    W Wielkanoc 1974 roku znika cała rodzina poza roczną dziewczynka, Ebbą. W domu nie ma nikogo, ponieważ uczniowie z prowadzonego przez rodzinę ośrodka kolonijnego w większości rozjechali się do swoich domów. Po latach Ebba wraca w rodzinne strony. W trakcie renowacji ośrodka należącego kiedyś do jej ojca prawie ginie wraz z mężem w pożarze. Wychodzą na jaw ciemne strony z przeszłości. Okazuje się, że surowy ojciec Ebby miał dzieci (dwóch synów i córkę) z pierwszego małżeństwa, a matka Ebby była dużo od niego młodsza i niewiele starsza od swojej pasierbicy. Zostają odnalezione szczątki rodziny Ebby, ale brakuje jednego szkieletu i wszyscy są przekonani, że brakuje przyrodniej siostry Ebby. Po badaniach okazuje się, że czwórka chłopców, która została w ośrodku w 1974 r., pomogła pozbyć się surowego kierownika i jego rodziny oraz wywieźć Ebbe i jej matkę w bezpieczne miejsce.
  • [awatar]
    skywalker18
    Ernest Wilmański stracił wszystko, co człowiek może stracić. Przyjeżdża do Warszawy, by rozpocząć nowe życie. Jednak trafił w złe miejsce w złym czasie - między wojnę gangów przedwojennej stolicy, gdzie podziały jasne narodowościowo - religijne. A przeszłość się dopomina o niego.
  • [awatar]
    skywalker18
    Praca w policji nie jest lekka nawet dla mężczyzn. Stres, zagrożenia nie tylko ze strony przestępców, przemęczenie. Policjantki równie często trafiają na ciężkie interwencje. Zawód, jaki wybrały, powoduje dodatkowe obciążenia. Jeżeli są matkami i żonami, widzą czasami więcej niż mężczyźni. Książka może pokazuje policję w złym świetle, ale jak sobie poradzić ze stresem, który czasami może powalić największego twardziela.
Ostatnio ocenione
1
...
51 52 53
...
65
  • Święci codziennego użytku
    Hołownia, Szymon
  • Monopol na zbawienie
    Hołownia, Szymon
  • Latarnik
    Läckberg, Camilla
  • Syrenka
    Läckberg, Camilla
  • Przeciwko wszystkim
    Orbitowski, Łukasz
  • Tancerz
    Urbaniuk, Jarosław
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo