Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
skywalker18
Najnowsze recenzje
1
...
58 59 60
...
65
  • [awatar]
    skywalker18
    Gabriel Allon zakończył karierę jako aktywny szpieg Mossadu. Jednak musi pokierować ostatnią akcją, gdy w zamachu ginie kobieta, którą znał. Tym razem rozpracowanie dotyczy komórki ISIS kierowanej przez niejakiego Saladyna. Umieszcza w niej kobietę, która nie żadnego doświadczenia w pracy wywiadowczej, i zaczyna się bać, czy dobrze wybrał.
  • [awatar]
    skywalker18
    Rok 1919 na Ukrainie nie jest dobrym rokiem dla tej części Europy. Biali walczą z bolszewikami, którzy zdobywają coraz większą władzę. Kruger usiłuje uporządkować swoje życie prywatne, ale musi stanąć naprzeciw Czeka, wszechwładnej i okrutnej. Wraz z panem Henrykiem poszukuje porwanej przez Kolcowa Eweliny, swojej śiostry.
  • [awatar]
    skywalker18
    Felietony psyc­hote­rape­utki­ Katarzyny miller o wielu problemach, które nas dotykają. Pokazuje, że starzenie się, odchodzenie, śmierć są normalnymi procesami, a złość jest normalnym uczucie, które wszyscy znamy.
  • [awatar]
    skywalker18
    Pierwsza polska książka na ten temat. Wiele książek napisano o Holokauście, Powstaniu Warszawskim, żołnierzach różnych formacji, nawet o niedźwiedziu, który został szeregowym polskiego wojska. Odbieranie dzieci w imię czystości rasy doprowadziło do traum zarówno u matek, jak i u dzieci. U kobiet, bo straciły ukochane potomstwo, a u dzieci (zwłaszcza tych straszych i już świadomych), bo nagle zostały zabrane od mamy i umieszczone w domach, gdzie panował inny język, inne zwyczaje.
  • [awatar]
    skywalker18
    Ostatni tom historii Krugera, Cygan, Eweliny i Mentora. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej Kruger chce doprowadzić swoją zemstę na Kolcowie do końca. Zawiera pakt z szefem kontrywywiadu SS. Zmienia tożsamości i wygląd na czas swojej ostatniej akcji. Przy okazji pogłębia spory wewnątrz SS, które nie orientuje się, ze Kruger oprócz bycia przestępcą jest tez agentem polskiego wywiadu.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo