Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
sarenka27
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    sarenka27
    Napiszę krótko, książka fascynująca!!!!!!!!
  • [awatar]
    sarenka27
    Do lektury "Trafnego wyboru" podeszłam sceptycznie, ponieważ miałam w pamięci "Harrego Pottera", którego entuzjastką nigdy nie byłam. Po pierwszych osiemdziesięciu stronach chciałam książkę odłożyć. Nużyła mnie akcja, bohaterowie migawkowo pojawiali się na kolejnych stronach i nie rozumiałam, jaka rolę odegrają. Wszystko rozpoczyna się od nagłej śmierci jednego z członków rady w miasteczki Pagford.To wydarzenie uruchamia całą machinę wydarzeń. To, co mnie najbardziej zaciekawiło, to sposób konstruowania młodych bohaterów. Ich nieradzenie sobie z rzeczywistością, wewnętrzne rozdarcie, nieudolne szukanie pomocy wśród dorosłych było dla mnie boleśnie wręcz autentyczne. • Autorka książki nie daje gotowych recept, zostawia swoich bohaterów w pół drogi, rozstajemy się z nimi, nie będąc pewni czy sobie poradzą, czy się podniosą po tragednii. • Żaden z bohaterów nie jest jednoznacznie dobry czy zły, każdy ma jakąś tajemnicę, której ciężar uwiera każdego dnia. • "Trafny wybór" to porządnie skonstruowana powieść, z wielowymiarowymi postaciami, która wiernie oddaje twardą rzeczywistość.
  • [awatar]
    sarenka27
    Dzięki tej powieści przeniosłam się w inny, lepszy świat. Dane mi było poznać relacje między ojcem i synem. Gdybym miała okreslić jednym słowem, jakie skojarzenia wywołuje u mnie ta powieść, napisałabym o tęsknocie, dojmującej tesknocie za czymś tak kruchym a jednocześnie tak potężnym i mocnym. Jest to rodzaj wzajemnego przyciągania. • Główni bohaterowie tęsknią do siebie nieustannie, ojciec z drżeniem serca czeka na kolejne odwiedziny syna, które staja się przyczynkiem do powrotu do przeszłości. Bohater przypomina sobie, co czuł, kiedy się dowiedział, że będzie ojcem. To zmieniło całe jego życie. Do obecności syna tęsknić będzie całe życie.Polecam lekturę "Nagiego sadu" każdemu!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo