Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
perfnika
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    perfnika
    Przygotujcie się na kolejną dawkę przygód, której bohaterami są nasi ulubieni herosi! • Po incydencie z piorunem Zeusa, Percy Jackson wraca do domu na czas przerwy letniej. Prowadzi normalne życie, dopóki na jedną z lekcji wychowania fizycznego nie dołączają uczniowie z innej szkoły. Kiedy zaczynają rzucać w syna Posejdona ognistymi kulami, Percy wie już, że został namierzony przez kolejne potwory - ludożercze bestie nazywane Lajstrygonami. Chłopakowi pomaga Tyson - jego nowy przyjaciel, a także brat cyklop. • Kiedy Jackson wraz z Annabeth i Tysonem wracają do Obozu Herosów, okazuje się, że Grover ma kłopoty. Satyr kontaktuje się z Percym przez sny, jednak nie zostało mu wiele czasu - przyjaciele natychmiast ruszają na pomoc, a także na misję, którą zlecił pan D. Herosi mają znaleźć pradawne Złote Runo, które uleczy zatrute drzewo Thalii. Percy wraz z przyjaciółmi musi przebrnąć przez tytułowe Morze Potworów i pokonać potężnego cyklopa Polifema. Na swojej drodze spotyka wiele przygód. Czytając lekturę, poznamy nowe greckie potwory takie jak Meduza czy Skylla i Charybda. • Zdecydowanie zachęcam każdego zainteresowanego do sięgnięcia po drugą część serii o bogach Olimpijskich. Jeśli nadal wstrzymujesz się z wypożyczeniem lub kupnem tej książki, nie zastanawiaj się dłużej, tylko podejdź do najbliższej biblioteki, a nie pożałujesz!
  • [awatar]
    perfnika
    ,,Percy Jackson i bogowie Olimpijscy" to pięciotomowa seria książek napisana przez amerykańskiego autora - Ricka Riordana. Stworzył on doskonałe połączenie świata współczesnego z grecką mitologią, które znakomicie widać już w pierwszej części. • Główny, a także tytułowy bohater lektury pt. ,,Złodziej Pioruna" to chłopiec o imieniu Percy, który w wieku dwunastu lat dowiaduje się, że jest synem jednego z Olimpijskich bogów. Od tamtej pory jego życie ulega diametralnej zmianie - nauczycielka od matematyki próbuje go zabić, zostaje zaatakowany przez Minotaura i oskarżony o kradzież najniebezpieczniejszej broni na świecie - pioruna Zeusa. Ponadto mamę Percy'ego porywa pan podziemi - Hades. Chłopak razem z córką Ateny Annabeth oraz Groverem, który okazuje się być satyrem, musi znaleźć piorun i zanieść go na Olimp przed dniem przesilenia letniego, aby zapobiec wojnie przeciwko greckim bogom... • Książka pisana jest stylem przyjemnym dla młodszych czytelników, a zawarta w niej akcja i liczne niespodzianki skradną serce każdego, kto sięgnie po tę wspaniałą lekturę.
  • [awatar]
    perfnika
    Labirynt był tylko początkiem. Po wyciągnięciu Thomasa i jego przyjaciół ze Strefy, DRESZCZ obiecuje koniec eksperymentów. Ale czy aby na pewno wszystko co mówią, jest prawdą? • W kolejnej części trylogii pt. ,,Więzień Labiryntu" James Dashner przygotował dla nas nowe niespodzianki i niebezpieczeństwa czyhające na bohaterów. Tym razem Thomas wraz z przyjaciółmi, którym udało się przeżyć, musi w dwa tygodnie przejść najbardziej zniszczoną część Ziemi. Na końcu, przy Bezpiecznej Przystani, będzie czekał na nich lek, który raz na zawsze pozbędzie się wirusa, jaki zawładnął światem... • Jednak to zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Po drodze bohaterowie spotykają wiele przeszkód. Problem stanowią Poparzeńcy - ludzie zamieszkujący wyniszczone promieniowaniem Pogorzelisko; ludzie chorzy na Pożogę czający się na każdym kroku. Thomas musi również unikać zagrożenia ze strony grupy B - bandy dziewczyn, które za zadanie mają wyeliminować chłopaka. • Czy Streferom uda się dostać bezpiecznie do przystani? Kto okaże się zdrajcą i tym samym współpracownikiem DRESZCZU? Jak wielką rolę zagrają w tym wszystkim Jorge i Brenda - nowi sprzymierzeńcy Thomasa? • Kolejna część za mną, a ja nadal nie mogę otrząsnąć się z zachwytu, jaki wywołała u mnie poprzednia książka. Tak samo jak Więzień Labiryntu ,,Próby Ognia" trzymały mnie w napięciu, zmuszając, abym przeczytała następne rozdziały. Ta seria niewątpliwie zajęła specjalne miejsce na mojej półce.
  • [awatar]
    perfnika
    Jeśli chcesz sięgnąć po książkę z zaskakującą fabułą i ciekawymi wątkami, która wciągnie cię do ostatniej strony, powinieneś rozważyć przeczytanie pierwszej części trylogii Jamesa Dashnera pt. ,,Więzień Labiryntu". Opowiada ona o losach nastolatka o imieniu Thomas, o odległych czasach, w których wirus Pożogi zaatakował Ziemię, co zmusiło ludzi do rozpoczęcia niebezpiecznych eksperymentów na odpornych na chorobę dzieciach. • Z chłopakiem spotykamy się po raz pierwszy, kiedy budzi się w wielkiej windzie. Traci również pamięć. Nie wie, kim jest i jak znalazł się w Pudle. Wtedy spotyka innych ludzi, którzy pomagają mu wydostać się ze środka. Pokazują mu miejsce, gdzie mieszkają; jest to wielki obszar otoczony wysokim murem tworzącym labirynt, w którym zostali uwięzieni. Thomas dowiaduje się, że co miesiąc Pudło, którym wyjechał na powierzchnię, zaopatruje Streferów w jedzenie, broń oraz ubrania. Istnieje tylko jeden mały problem. Pewnego dnia mury Labiryntu nie zamykają się na noc. Krwiożercze potwory przedostają się do wnętrza ,,bezpiecznej strefy", po czym atakują zamieszkałych tam ludzi. Thomas razem z nowymi przyjaciółmi - Minho, Chuckiem i Newtem - od tamtej pory próbuje znaleźć wyjście z kamiennego więzienia, w którym ich porzucono. Kolejną zagadką staje się dziewczyna, która jako ostatnia zostaje przysłana Pudłem. Streferzy muszą poznać prawdę. Kto zamknął ich w Labiryncie? Dlaczego to zrobili? • Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz, czytając ,,Więźnia Labiryntu". Wartka akcja, ciekawe wątki i barwni bohaterowie to tylko kilka z licznych zalet, jakie posiada ta książka.
  • [awatar]
    perfnika
    Po niesamowitej trylogii amerykańskiego pisarza Jamesa Dashnera zostało wiele pytań. Wierni fani tej serii nadal zastanawiają się nad licznymi zagadkami, które poprzednie części nie mogą wyjaśnić. Dlatego też powstał prequel tłumaczący tajemnice, które do tej pory James Dashner nie chciał nam zdradzić. • ,,Rozkaz Zagłady" pojawił się na półkach polskich księgarni w listopadzie 2015 roku. Szybko zdobył miano kolejnej bestsellerowej książki pisarza. Wydarzenia opisane w tej części rozgrywają się w Nowym Jorku w odległej przyszłości, przed zesłaniem Thomasa i innych Streferów do niebezpiecznego Labiryntu. • Tym razem głównym bohaterem lektury jest nastoletni chłopiec o imieniu Mark. Z trudem udaje mu się przeżyć, kiedy mordercze rozbłyski słoneczne niszczą planetę, a wielka fala tsunami atakuje tunele nowojorskiego metra, gdzie znajduje się razem z przyjaciółką. Błąkając się, spotykają na swojej drodze byłego żołnierza - Aleka - który pomaga im wydostać się na zewnątrz. • Rok później grupka ocalałych zakłada obóz w górach. Wszystko podąża w dobrym kierunku, kiedy nagle ich małe miasteczko zostaje zaatakowane przez górolot - ogromną latającą maszynę - a ludzie trafieni z nieba strzałkami umierają jeden po drugim. Mark, chcąc poznać powód śmierci jego przyjaciół, postanawia wyruszyć w podróż do bunkra, z którego pochodzi statek. Tajemniczy wirus zwany Pożogą rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Ludzie wpadają w obłęd, stają się agresywni i wybuchowi. Czy Markowi uda się znaleźć osoby odpowiedzialne za powstanie choroby? Czy w końcu dowiemy się, jaki był powód wynalezienia Pożogi? • Sięgając po ,,Rozkaz Zagłady" byłam pod wpływem wrażenia, jakie wywarły na mnie wcześniejsze książki Jamesa Dashnera, ale muszę przyznać, że po raz kolejny się nie zawiodłam.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo