Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
patrycjaasia
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    patrycjaasia
    Kolejna książka, która zrobiła medialny szum. Zainteresował mnie opis, liczyłam na wciągającą historię trzymającą w napięciu, jednak pozycja strasznie mnie wynudziła. Nie zarwałam nocy, a fakt, że się odrywałam od książki i czytałam bardziej wciągające pozycje mówi sam za siebie. Nie zapadnie mi w pamięć.
  • [awatar]
    patrycjaasia
    Jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam. Przedstawia bariery osoby niewidomej jakie musi pokonać w życiu codziennym. Przedstawia życie ludzi i pokazuje jakim dramatem jest wojna. Podobało mi się, że autor przedstawia losy bohaterów w różnej przestrzeni czasowej, dzięki czemu poznaje się ich dzieciństwo, młodość oraz późniejsze życie. • Polecam wybrać się w podróż, którą zabiera autor. Na koniec pochwalę okładkę, przyciąga wzrok i sprawia wrażenie niezwykle tajemniczej.
  • [awatar]
    patrycjaasia
    Książka zdobyła same zachwyty, dlatego też mnie zainteresowało czy rzeczywiście pozycja jest tak rewelacyjna jak piszą. Cóż moja opinia nie będzie rozpływała się w samych zachwytach, bo jestem nieco rozczarowana. Książkę po prostu męczyłam, akcja trochę ruszyła w połowie i dopiero wtedy mnie zainteresowała. Autorka pokazuje, że nic nie jest takie jak się wydaje, ale nie utkwi ta książka w pamięci, dla mnie jest dobra, ale nic ponadto. Oczywiście nie zniechęcam do lektury, może ktoś ma inne odczucia. Ja spodziewałam się czegoś lepszego.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo