Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
olka
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    olka
    Co się dzieje gdy nasze marzenia się spełniają? Jak długo może trwać ta sielanka? Patrycja przekona się czy to co sobie wymarzyła wyjdzie jej na dobre i czy odnalazła odpowiedniego księcia dla swojej bajki. Dalsze losy pani weterynarz wciągają czytelnika bez reszty. Jedyne co pozostanie po przeczytaniu "Zachcianka" to chęć połknięcia kolejnej części!
  • [awatar]
    olka
    Przez długi czas podchodziłam z rezerwą do tej książki, aż do momentu, kiedy na dobre wpadła w moje ręce. Okazała się bardzo lekką, zabawną oraz pełną magii lekturą. Główna bohaterka, pani weterynarz Patrycja, postanawia spełnić swoje największe marzenie - odnaleźć chatkę w kolorze serca margaretki, pod którą przyjedzie książę na czarnym koniu. Po wielu nieudanych poszukiwaniach na jej drodze staje Poczekajka wraz z żółtym domkiem. Od tego momentu życie Patrycji wywraca się do góry nogami.
  • [awatar]
    olka
    Chcesz wiedzieć co jest Chick? Koniecznie przeczytaj ten pełen prostoty poradnik amerykańskiej blogerki, zainspirowanej francuskim życiem. 10-cio elementowa garderoba, niemożliwe? Celebrowanie posiłków. "Niewidzialny" makijaż. Bądź tajemnicza. To tylko jedne z nielicznych porad, z którymi warto się zaznajomić, aby być Chic.
  • [awatar]
    olka
    "Trochę większy poniedziałek" to bardzo miły powrót do "Nigdy w życiu". Przeczytany błyskawicznie, zresztą tak jak reszta książek Grocholi. Tym razem mamy do czynienia ze zbiorem starych felietonów, które pomimo upływu czasu wcale nie straciły na swojej świeżości. Książka nastraja optymistycznie i myślę, że przyda się na długie jesienne wieczory. :)
  • [awatar]
    olka
    Przeglądając ulubiony blog kulinarny wpadła mi w oko owa książeczka. Zachwycona okładką jaką ujrzałam, postanowiłam przeczytać ją w ciemno! Połączenie lekkiej fabuły ze sprytnie wplecionymi elementami kulinarnymi, w tym wypadku cukierniczymi, był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Z czystym sumieniem mogę polecić ją fanatykom babeczek oraz muffinek. ;)
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Karol
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo