Spotkajmy się w kawiarni

Tytuł oryginalny:
Meet me at the cupcake cafe
Autor:
Jenny Colgan
Tłumacz:
Iwona Sumera
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie (2013)
IBUK Libra (2013)
ISBN:
978-83-08-05161-0, 978-83-08-05175-7
978-83-05161-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.8 (4 głosy)

Issy ma (już?) 31 lat, chłopaka, który nie traktuje jej do końca serio (i w dodatku jest jej szefem), schorowanego dziadka, którym się opiekuje, i kilka pragnień, o których rzadko mówi. Aha, właśnie wyrzucają ją z pracy. Chwileczkę! Czy to ma być jakaś przygnębiająca historia?... Nie. Spotkajmy się w kawiarni to zabawna, mądra i krzepiąca opowieść o spełnionych marzeniach: ... aby odejść z korporacji (nawet jeśli to oni ciebie wyrzucają) i zająć się tym, co się naprawdę lubi ...aby z własnej pasji (w przypadku Issy jest to pieczenie najcudowniejszych pod słońcem babeczek) uczynić źródło utrzymania przynoszące... hm, niemałe zyski ...aby odnieść sukces aby najbliżsi patrzyli na ciebie z dumą ...aby spotkać odpowiedzialnego i dojrzałego mężczyznę i zakochać się z wzajemnością ...i aby ten głupek, twój były chłopak musiał przyznać, że udało się!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeglądając ulubiony blog kulinarny wpadła mi w oko owa książeczka. Zachwycona okładką jaką ujrzałam, postanowiłam przeczytać ją w ciemno! Połączenie lekkiej fabuły ze sprytnie wplecionymi elementami kulinarnymi, w tym wypadku cukierniczymi, był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Z czystym sumieniem mogę polecić ją fanatykom babeczek oraz muffinek. ;)
    +4 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo