Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ofiszer4
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    ofiszer4
    Ta książka tak samo jak pierwsza i trzecia część z cyklu Monster High opowiada o prawdziwej przyjaźni i o próbie akceptacji RAD-owców przez normalsów.
  • [awatar]
    ofiszer4
    Świetna książka! Wiele moich przyjaciółek nie interesuje Monster High, ale mnie tak! Książka ta opowiada o dalszych losach uczniów liceum Merston High ( straszyceum Monster High ). Miłość, strach, złość i prawdziwa przyjaźń! Tego mi było trzeba! ( w opisie jak pewnie zauważyliście występuje na końcu imię Claud, ale tak na prawdę pisze się " Clawd" :)
  • [awatar]
    ofiszer4
    Powieść o przeciętnej dziewczynie. W normalny, zwykły dzień, jak zwykle wracając do domu poznaje chłopaka ( w prawdzie już dorosłego) i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia :) Ale jak wiadomo nic nie trwa wiecznie i nic nie jest bajką. Dziewczyna w końcu przekonuje się, że jej królewicz nie jest taki idealny... Ma również mnóstwo złych nawyków. Zachęcam do przeczytania książki ( oczywiście zarówno nastolatki jak i osoby dorosłe ;) )
  • [awatar]
    ofiszer4
    Książka "Whisper Nawiedzony dom" to idealnie połączenie romantyzmu, grozy i kryminału. Wciągająca powieść. Nastoletnia dziewczyna, chłopak i dom z nierozwiązaną tajemnicą z przeszłości. Najlepsza opowieść grozy jaką kiedykolwiek wzięłam do ręki :)
  • [awatar]
    ofiszer4
    Ekstra! Super! Fantastyczna! Nic nie określa dokładnie tej książki! Dalsze losy Laurel ( pierwsza część to "Skrzydła Laurel" - równierz zachęcam do przeczytania) jeszcze bardziej emocjonujące ;)W tej części Laurel wkracza do magicznego świata Avalonu i poznaje jego kulturę, zwyczaje i rangę. Na pierwszym miejscu znajdują się wróżki Zimowe ( urodzone w zimie), mają one największą moc w całym świecie wróżek i jest ich niep­rawd­opod­obni­e mało.Na drugim miejscu zaś zasiadają wróżki jesienne (urodzone jesienią), mają one największą moc zaraz po wróżkach zimoych, nie jest ich tak mało, ale też nie dużo. Odpowiedzialne są za magiczne mikstury i eliksiry ( Laurel jest jedną z wróżek jesiennych). Następne w randze są wróżki letnie ( urodzone latem), mają one magiczne moce i bardzo obrzerne ozdobne kwiaty. Posiadają piękne duże domki. Tuż po nich umieszczone są wróżki wiosenne ( urodzone wiosną) jest ich bardzo dużo, najwięcej z wszystkich wróżek. Zazwyczaj pełnią rolę strażników, bądź robotników. W Avalonie do tańca ( np.) wróżka położona niżej nie może poprosić wróżki wyższej rangą. Mam nadzieję że nieco wam przybliżyłam treść książki, a bynajmniej kulturę Avalonu :). A no tak! I jeszcze jak najbardziej polecam książkę!
Planowane i pożądane pozycje
1 2
  • Po moim trupie
    Harrison, Lisi
  • Hera moja miłość
    Onichimowska, Anna
  • Demony na smyczy
    Onichimowska, Anna
  • Dar
    Kołodziej, Gaja
  • Po tamtej stronie Ciebie i Mnie
    Rothenberg, Jess
  • Apetyt na kwaśne winogrona
    Matuszkiewicz, Irena
martynaknz3
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo