Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
o.maryn
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    o.maryn
    800 stron. I to bardzo ciężkich. Nie tylko przez masę trudnych, traumatycznych przeżyć bohatera, szokujących opisów. Po przeczytaniu tej książki głownie jestem przetyrana opisami jedzenia w kuchni, siedzenia, patrzenia w okno. Mam wrażenie, że 80% treści w książce jest zbędna.
  • [awatar]
    o.maryn
    Autor na pewno ma lekką rękę do pisania. Sympatyczna opowieść, o kapitalizmie, rodzinie, życiu. Problemach, traumach. Pieniądzach. Dzieciństwie. O trudach dostosowania się młodych dorosłych do świata i jego systemu. Myślę, że naprawdę wielu Polaków by się odnalazło w tej historii. Warta przeczytania.
  • [awatar]
    o.maryn
    Bardzo dobrze opisane funkcjonowanie systemu rodzinnego dysfunkcyjnego, przemocowego domu, także od strony psychicznej. Wartościowa powieść, na pewno o niek­onwe­ncjo­naln­ej formie - treść głownie opiera się na wysyłanych między rodzeństwem e-mailach. Taki zabieg, to bardzo dobry sposób na zżycie się z bohaterami, współodczuwanie ich emocji. Polecam.
  • [awatar]
    o.maryn
    Opowieść momentami nielogiczna. Brakowało czegoś, co by umiejętnie zbudowało napięcie. Otwarte zakończenie. Spodziewałam się czegoś lepszego. Niemniej jednak podobał mi się zarys psychologiczny postaci. Cała historia przyjemna na tyle, żeby się wciągnąć i odmóżdzyć.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo