Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
NataliaP
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    NataliaP
    Chyba nie mamy się co oszukiwać, książki Michalak według mnie nie są wybitnym dziełem literackim. Historia dziejąca się w książce jest moim zdaniem zaczerpnięta z filmu "Czekolada". Większość książki to przepisy, które się omija. Przeczytana w 40 minut, nie zachwyciła.
  • [awatar]
    NataliaP
    Chyba nie mamy się co oszukiwać, książki Michalak według mnie nie są wybitnym dziełem literackim. To lekkie książki, które mi osobiście przypominają odrobinę Harlequiny. Niektóre wydarzenia w "Wakacjach w Jagódce" bardzo mało realistyczne, jednak jeśli chcemy czasami tylko "odpocząć" przy lekkiej książce to te nadadzą się świetnie.
  • [awatar]
    NataliaP
    Kolejna książka, do której lubię wracać po latach. Ze smutkiem jednak stwierdzam, że ta najmniej utkwiła mi w pamięci. Mądra, wzruszająca książka, w której wiele osób odnajdzie przesłanie. Czyta się ją przyjemnie, dla mnie osobiście lekko męczące opisy o Bogu i Niebie. Warto jednak poświęcić dwa wieczory na przeczytanie jej.
  • [awatar]
    NataliaP
    Historia o kilku osobach, ich przeżyciach, rozterkach, zawirowaniach życiowych. Wciągająca, ma się ochotę śledzić dalsze losy jej bohaterów. Bywa również zaskakująca. Przyjemna i dość lekka lektura. Na pewno spodoba się fanom twórczośći Grocholi.
  • [awatar]
    NataliaP
    Przeczytałam ją po raz pierwszy mając lat 12, od 15 lat lubię co jakiś czas do niej wrócić. Choć książka nie jest jedną z najlepszych jakie czytałam, to uważam, że każdy powinien ją przeczytać. To książka, która może nauczyć akceptacji, szacunku, kruchości czasu. Powoduje, że choć trochę prze­wart­ości­owuj­emy swoje życie.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo