Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Misieczka
Najnowsze recenzje
1
...
8 9 10
...
24
  • [awatar]
    Misieczka
    Świetna książka o chłopcu który ma śmieszne i za razem dziwne przygody. • Cudowna jak zresztą większość książek Astrid Lindgren. Momentami pojawia się nawet napięcie, na przykład w chwili kiedy Emil wsadził głowę do wazy zastanawiałam się co się stanie. Na szczęście każdy rozdział kończy się dobrze choć nie raz Emil wpada w tarapaty.
  • [awatar]
    Misieczka
    Świetna książka, którą bardzo dobrze zapamiętałam z dzieciństwa, gdyż była to jedna z moich ulubionych. Zabawne przygody kilku dzieci z Bullerbyn, które autorka w wspaniały sposób uwieczniła na kartkach powieści. Kolejny raz już nie zawiodłam się na książkach tej autorki, za każdym razem jej książki są pełne radości i pozytywnego myślenia, że człowiek jest w stanie zapomnieć o całym życiu i zapaść w otchłań lektury. Przyjemna książka na smutne wieczory.
  • [awatar]
    Misieczka
    Kiedy pani powiedziała że ta książka będzie naszą lekturą w czwartej klasie ucieszyłam się, ponieważ zawsze lubiłam książki Astrid Lindgren. Zawiodłam się jednak, na tej książce, gdyż nie gustuje w książkach typu baśnie czy książki fantastyczne, a to właśnie książka tego typu. Więc zdecydowanie zawiodłam się na tej książce jednak fanom książek fantastycznych książkę "Bracia Lwie Serce" polecam! Jednakże jest to książka, którą pamięta się na długo, czytałam ją ładnych kilka lat temu, ale nadal pamiętam!
  • [awatar]
    Misieczka
    Świetna! Czytałam ją już jakiś czs temu, jednak pamiętam że przeczytałam ją w ciągu jednego dnia, bardzo mi się podobała. Na podstawie powieści o Tolku Bananie powstał też serial, jednak nigdy go nie oglądałam, wiele słyszałam o tym jaki ten serial ciekawy, więc postanowiłam przeczytać książkę, kilka odcinków zamieżałam obejrzeć, ale jakoś nigdy tego nie zrobiłam. Książka bardzo mi się spodobała i pewnie jeszcze do niej powrócę :)
  • [awatar]
    Misieczka
    Książka ta to pierwsza część z serii. Opowiada o Natalii i jej przyjaciołach. Dziewczyna, główna bohaterka, czyli Natalia przenosi się z Krakowa do Szwecji, gdzie nikogo nie zna przez co jest jej ciężko. Jednak po krótkim czasie zaprzyjaźnia się z Mają również Polką. Okazuje się, że nie tylko one nie są Szwedkami lecz również inne dzieci nie pochodzą z tego kraju. • Ta książka to zdecydowanie rewelacja. Ciekawa i wciągająca, momentami zabawna, bywa też wzruszająca. Zdecydowanie godna polecenia!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup

muchomorek37
Olciaczar
ksiazkomania
ilona3
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo