Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Mediatom

Niepoprawny optymista, wciąż poszukujący nowych wyzwań. Lubię kontakt i długie rozmowy z ludźmi. Uwielbiam sztukę w pełnej okazałości - operę, teart, kino, rzeźbę i architekturę (gotyk) Bez czytania nie mogę żyć. Bardzo to odczułem podczas covidowego lockdownu. Poza tym uwielbiam spotr ekstremalny - lot. Kocham góry i morze w ogóle przyroda jest piękna.

Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Mediatom
    Rewelacja. Książka jest wspaniałą instrukcją na poprawę nastroju i życia. Przede wszystkim odczepienie od siebie dogm i konformizmów, którymi karmi nas wszystkich chory system. Autorka nie ukrywa, że sama miała problem z którego wyszła. Dlatego m.in. powstała ta książka.
  • [awatar]
    Mediatom
    Dla mnie książka poprawiająca humor. Przypomina miejsca w Warszawie w których można było na chwilę zapomnieć o studiach, oraz ciężkiej pracy w korpo i nie tylko... Dokumentarność wydarzeń raczej nie zrozumiała dla kogoś, kto nie studiował i nigdy nie mieszkał w Warszawie. Dla niektórych czytelników pisana przez Prawnika prostym językiem opowieść może budzić niesmak. Jednakowoż kiedy odpuścimy autorowi poziom poprzeczki formy pisarskiej, możemy liczyć na dobrą zabawę.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo