Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Marta_chr
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    Marta_chr
    Jeśli szukacie historii, przy której będziecie się dobrze bawić to świetnie trafiliście. Durrelowie to przezabawna historia, która niejednokrotnie wywoła uśmiech. Jest to rodzina, która ma w sobie sporo energii, szalonych pomysłów a w tym wszystkim boryka się z szarą codziennością. Książka zawiera dużo opisów wyspiarskiej przyrody Korfu, które dostarczają wspaniałe ciekawostki przyrodnicze. • To wspaniała pozycja! Polecam, warto ją przeczytać.
  • [awatar]
    Marta_chr
    Moje ptaki, zwierzaki i krewni stanowi kontynuację Mojej rodziny i innych zwierząt. Durrelll ponownie zabiera nas na Korfu. Z wielką pasją i humorem potrafi opowiadać o Korfu. Korfu Durrella to nie tylko opowieść o jego rodzinie i ludziach, jakich spotyka na swojej drodze, ale także historie o przyrodzie, faunie i florze. O tym wszystkim opowiada z wielkim zachwytem i dużą troską. Durrell jest pasjonatem i miłośnikiem przyrody. Widać po sposobie, w jakim opowiada o życiu, które go otacza.
  • [awatar]
    Marta_chr
    Wigilijne psy i inne opowieści Łukasza Orbitowskiego to dobra literatura współczesna. Opowiadania, które mają już swoje lata, wcale się nie zestarzały, czuć w nich młodzieńczą pasję pisarza. Polecam ten zbiór, bo nie ma lepszego sposobu na poznanie stylu pisarza, niż lektura opowiadań, które wymagają nie tylko dobrego warsztatu, ale zwyczajnie – talentu.
  • [awatar]
    Marta_chr
    Dla czytelników, którzy nie znają książek Murakamiego, ten zbiór może być dobrym punktem wyjścia, przed podjęciem decyzji o sięgnięciu po wcześniejsze powieści autora. Mężczyźni bez kobiet to zbiór siedmiu opowiadań, których motywem przewodnim jest miłość. Każde z opowiadań porusza inny aspekt związany z miłością, zawsze jednak dotyka ważkich kwestii budowania relacji, rozpadu związków, wszechobecnej samotności, niezrozumienia dla otaczającego świata.
  • [awatar]
    Marta_chr
    Powieść Pauli Hawkins łączy w sobie elementy powieści obyczajowej z kryminałem, to przykład przyzwoitej powieści popularnej. • Dziewczyna z pociągu to powieść na dwa wieczory. W tej historii nie ma nic, co by mnie zachwyciło lub wywołało silne czytelnicze • emocje.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo